Rozhovor s Alešem Kobylíkem, jednatelem společnosti TECHNODAT

o nás 27. 04. 2018

Společnost AUCOTEC AG má celosvětovou síť partnerů a poboček ve více než 45 zemích. Nedávno se do komunity AUCOTECu zapojili noví partneři v Maroku a Tunisku. Jedním z nejstarších a také nejúspěšnějších partnerů je společnost TECHNODAT v České republice a na Slovensku. Generální ředitel Dr. Ales Kobylík v následujícím rozhovoru vysvětluje proč.

 

Pane Kobyliku, jak a kdy začala vaše spolupráce se společností AUCOTEC? 

Zcela na začátku, v roce 1995 byla spolupráce s firmou Debis Systemhaus a naše nabídka systému RUPLAN. Poté co AUCOTEC zakoupil část aktivit této firmy, jsme v roce 1999 založili dceřinou společnost Technodat Elektro, s.r.o.. Od té doby tato společnost zastřešuje na území České a Slovenské republiky celé portfolio softwarového řešení firmy AUCOTEC - Engineering Base, ELCAD/AUCOPLAN a RUPLAN. Již od svého vzniku v roce 1992 nabízí TECHNODAT silné zázemí zaměřené na inženýrskou podporu při vývoji nových výrobků. Řešení AUCOTEC perfektně zapadá do této filozofie, jednak díky svojí kvalitě, ale také díky úzké provázanosti průmyslu v Německu a České republice resp. na Slovensku.

V jakých průmyslových odvětvích a zeměpisných oblastech je vaše firma aktivní?

Aktivity TECHNODATu pokrývají region České republiky a Slovenska. Co se týče průmyslových sektorů, jsme nejvíce zastoupeni v automobilovém a leteckém průmyslu, u jejich subdodavatelů a dále ve strojírenství a energetice.

Jaké jsou vaše hlavní výhody se kterými vítězíte u svých zákazníků? 

TECHNODAT prošel v posledních pěti letech významnou transformací, která má dvě dimenze. První dimenzí je přechod od firmy nabízející licence k firmě nabízející řešení. S tím souvisí používání konzultativního prodeje. Druhou dimenzí je využití digitálního marketingu a nových komunikačních kanálů. Naše výsledky z posledních let ukazují, že je naše transformace úspěšná.

Existují na vašich trzích nějaké zvláštní výzvy ?

Výzev kolem nás je spousta. Jen když se podíváme na automobilový průmysl a trendy elektromobility a autonomních vozidel, tak je vcelku jasné, že automobilový průmysl bude za několik let úplně jiný, než jak ho známe dnes. Totéž se týká strojírenství a výzvy Industry 4.0. Jsem přesvědčen, že řešení a tým TECHNODATu jsou dost silné, aby tyto výzvy přeměnily v naši konkurenční výhodu.

TECHNODAT oslavil 25 let svého výročí v roce 2017. Co se v TECHNODATu v průběhu let změnilo?

TECHNODAT začínal v roce 1992 se čtyřmi lidmi, dnes máme vice jak 150 zaměstnanců a pro všechny obchodní oblasti vice jak 1000 zákazníků. To mluví samo za sebe. TECHNODAT se stal v oblasti řešení podporující vývoj nových výrobků jednou z nejsilnějších firem v České republice a na Slovensku.

Ve kterých oblastech jste obzvláště úspěšní se softwarem od AUCOTECu a proč?

Naše aktivity s AUCOTEC řešením jsou nejsilnější ve dvou oblastech - Power Transmission & Distribution a Mobility. V oblasti distribuce energie v rámci slovenské energetiky se nám podařilo získat 100% trhu, řešení AUCOTEC je zastoupeno u společností SEPS, VSD, SSD, a ZSD. V České republice pak je to zejména E.ON a PREdi. V oblasti Mobility se v posledních letech můžeme pochlubit zajímavými zákazníky jako např. ŠKODA TRANSPORTATION, ZETOR, TATRA, AERO nebo LOM PRAHA.

Hodně investujeme i do třetí strategické oblasti Process & Detail Engineering, i zde se můžeme pochlubit zajímavými zákazníky jako např. Howden ČKD Compressors, ProCS nebo ZAT.

Jakým způsobem do tohoto úspěchu zapadá softwarová platforma Engineering Base?

Pokud jsem mluvil o naší transformaci a používání konzultativního prodeje, tak Engineering Base přesně zapadá do této transformace. Chceme oslovovat top management našich potenciálních zákazníků a přesvědčovat je o nutnosti jejich transformace s pomocí našeho know-how a nástrojů jako je Engineering Base.

Co je podle vašeho názoru výjimečné na platformě Engineering Base?

Podíváme-li se kolem sebe, tak nás stále více obklopují platformy, od platformy Apple zařízení až po platformy různých rezervačních systémů. Engineering Base je dalším z příkladů úspěšných platforem kolem nás. Jsem přesvědčený, že spolu s dalšími novými zákazníky a spolu s uspokojováním jejich výzev bude sílit i Engineering Base a jeho postavení na trhu.

Ozvěte se nám


Bližší informace o tom, jak Vámi vyplněné osobní údaje zpracováváme, naleznete zde.

DALŠÍ ZPRÁVY ZE SEKCE: NOVINKY a ČLÁNKY

Sociální sítě