LOM PRAHA s.p. zavádí inženýrskou platformu Engineering Base

elektro Engineering Base 09. 11. 2017

Společnost LOM PRAHA s.p. je tradičním podnikem českého leteckého průmyslu. Jednou z hlavních činností jsou opravy vrtulníků řady Mi v zemích NATO a EU, mezi další činnosti patří výroba a opravy pístových motorů a letecký výcvik pilotů.

V nedávné době proběhlo zásadní rozhodnutí o nasazení nového SW řešení pro zpracování dokumentace elektrických schémat a návrhu kabelových svazků. Dále pro přípravu podkladů pro výrobu svazků a dílčích systémů stroje. Dosavadní způsob zpracování odpovídající dokumentace zahrnoval složité a nesourodé interní postupy. Cílem nasazení nového SW řešení je sjednocení vzhledu a optimalizace interních procesů při jejich tvorbě. Jako ideální systém byla zvolena platforma Engineering Base (EB).

V současné době probíhá ze strany společnosti TECHNODAT implementace EB, která je používána na pilotním projektu modernizace letadla Zlín Z-142 CAF. Implementace zahrnuje optimalizaci procesů pro vytvoření seznamu přístrojů a spojů, metodika tvorby elektrických schémat a přípravu podpůrných maker pro automatizaci práce dle interních zvyklostí. Nedílnou součástí je i příprava kompletního metodického pokynu.

Po dokončení implementace a pilotního projektu se očekává nasazení platformy EB na dalších projektech modernizace vrtulníků. V těchto projektech bude využit přínos EB ve formě rychlejší a efektivnější tvorby dokumentace a výrobních podkladů.

Ozvěte se nám


Bližší informace o tom, jak Vámi vyplněné osobní údaje zpracováváme, naleznete zde.

DALŠÍ ZPRÁVY ZE SEKCE: NOVINKY a ČLÁNKY

Sociální sítě