Engineering Base řídí proces tvorby a správy projektové dokumentace ve společnosti PREdistribuce

elektro Engineering Base 07. 11. 2017

„Společnost PREdistribuce, je 100% dceřinou společností Pražské energetiky a. s. a součástí skupiny PRE. V loňském roce distribuovala svým zákazníkům 6,2 TWh elektřiny na všech napěťových úrovních, čímž je třetím největším dodavatelem elektřiny v České republice“ říká Ing. Karel Schmidt, vedoucí oddělení „Správy rozvodných zařízení“.

PREdistribuce v současnosti provozuje 24 transformoven z napěťové úrovně 110kV na 22kV.

Za posledních 15 let byla prostřednictvím řešení, dodaného a podporovaného firmou TECHNODAT, provedena komplexní digitalizace dokumentací skutečného stavu 20-ti vybraných transformoven. „TECHNODAT Elektro jsme vždy hodnotili jako aktivního dodavatele, který přináší do naší společnosti nové trendy.“ hodnotí spolupráci Ing. Karel Schmidt.

Nové nasazení softwaru Engineering Base přineslo rozšíření na celkovou oblast projektové dokumentace, včetně řešení nových požadavků na zvýšení efektivity projekční přípravy staveb, kontrolu, připomínkování a následnou správu odevzdávané dokumentace. V současnosti využívá společnost PREdistribuce šest plovoucích pracovišť systému Engineering Base, má zpracovány standardy a využívá webový portál pro předávání dokumentace staveb.

Nově nasazené řešení hodnotí Ing. Karel Schmidt slovy: „Na Engineering Base oceňujeme transparentní a pevně definované workflow odevzdávání projektové dokumentace mezi investorem a dodavatelem a jednotný připomínkovací proces k této dokumentaci. Objektově orientovaný systém přitom přináší nové možnosti řešení a zkrácení návratnosti investice.“

 

Podívejte se na video o spolupráci společností Technodat a PREdistribuce.

Skupina PRE je stabilní a prosperující energetická skupina firem s dlouholetou tradicí a významný dodavatel energií na českém trhu. V současné době zaměstnává 1 450 zaměstnanců a se svými přibližně 700 000 zákazníky je třetím největším dodavatelem elektřiny v České republice. V roce 2005 byla založena vlastní distribuční společnost PREdistribuce, a. s., jejímž cílem je kromě dodávek elektřiny provoz, správa a obnova distribuční sítě.

Skupina firem TECHNODAT patří k vedoucím dodavatelům řešení podporujících vývoj nových výrobků a inženýrských služeb v České republice a na Slovensku. Tým pracovníků společnosti TECHNODAT Elektro, s.r.o. se víc jak 20 let zabývá problematikou automatizace elektro-projekčních prací prostřednictvím CAD/CAE systému ELCAD, RUPLAN a Engineering Base. Vysoká odbornost a přístup našich pracovníků pomáhá zákazníkům zefektivňovat rychlost a formu zpracování dokumentací v oblasti výroby, přenosu a distribuce energie.

Ozvěte se nám


Bližší informace o tom, jak Vámi vyplněné osobní údaje zpracováváme, naleznete zde.

DALŠÍ ZPRÁVY ZE SEKCE: NOVINKY a ČLÁNKY

Sociální sítě