Začátek obratu v provedení provozní dokumentace

elektro Engineering Base 05. 12. 2016

Jednotný inženýrský systém od firmy AUCOTEC pro všechny uhelné elektrárny společnosti RWE.

Společnost RWE Power při zpracování projekční dokumentace u všech současných i budoucích uhelných elektráren přechází na databázovou platformu Engineering Base (EB) z vývojového střediska AUCOTEC.

Softwarová platforma EB je vyvinuta tak, aby udržovala v souladu dokumentaci elektrárny od strojně technologického schématu (P&ID) až po kompletní elektro - inženýring. RWE Power, člen skupiny RWE, je jedna z vedoucích společností pro výrobu energie v Německu, která zaměstnává zhruba 15.300 osob. Motto skupiny RWE „Být napřed" vyjadřuje zaměření společnosti, kde hraje důležitou roli inovace.

RWE pracuje s produkty firmy AUCOTEC již po mnoho let. Souběžně byly využívány nástroje pro tvorbu elektro dokumentace a P&ID. „Se standardizací našich projekčních procesů dosahujeme výrazně vyšší kvality dokumentace a integrace těchto procesů znamená výrazné zvýšení efektivity", říká Jürgen Ecken, vedoucí oddělení projekce pro uhelné elektrárny v RWE Power.

S Engineering Base je při tvorbě dokumentace redukován i počet koordinačních procesů, jsou minimalizovány náklady a potenciály vzniku chyb díky vynechání duplicitního zadávání stejných dat a v IT oddělení dochází k úspoře času pro softwarovou podporu.

Integrovaná tvorba P&ID

Pro odborníky v energetice je integrace P&ID schémat do jejich „workflow" velmi přínosná. Doposud tato schémata existovala pouze jako čistá grafika bez „logiky".

Nasazení platformy EB povede k výrazně lepší konzistenci a kvalitě celé dokumentace a také ke zvýšení bezpečnosti zařízení. Pro pět velkých elektráren společnosti RWE bude s podporou spol. AUCOTEC importováno do EB skoro 700.000 dokumentů ve čtyřech odlišných formátech.

AUCOTEC bude podporovat nasazení platformy EB od školení uživatelů přes implementaci systému až po firemní směrnici na tvorbu dokumentace. „RWE je důležitý a velmi inovativní zákazník. Jsme samozřejmě rádi, že jejich odborníci budou pokračovat s námi také v definici tohoto ultramoderního inženýrského nástroje.", říká člen představenstva společnosti AUCOTEC Uwe Vogt na úvodním jednání pro přechod na platformu EB.

Ozvěte se nám


Bližší informace o tom, jak Vámi vyplněné osobní údaje zpracováváme, naleznete zde.

DALŠÍ ZPRÁVY ZE SEKCE: NOVINKY a ČLÁNKY

Sociální sítě