Úspora času pro profesionály na oddělování kapalin

elektro Engineering Base 04. 11. 2016

75% úspora díky užívání Engineering Base ve firmě Flottweg Separation Technology.

Německá společnost Flottweg je jedním z předních světových dodavatelů systémů pro čistění a oddělování kapalin, pro sběr vody a odvodnění. Se zápalem pro dokonalost vyrábí Flottweg po více než 40 let na americkém a kanadském trhu trvanlivé a vysoce výkonné průmyslové odstředivky a lisy s životností přes 60 let.

Flottweg v roce 2008 otevřel v USA v Kentucky centrálu - stoprocentně vlastněnou dceřinou společnost, která řídí pět prodejních poboček v USA a ve svých konstrukčních kancelářích využívá platformu Engineering Base (EB).

Dříve: manuální práce a ztráta dat

Projekty firmy Flottweg často vyžadují návrh elektro-zapojení připravený přesně „na míru". „Dlouho jsme při tvorbě dokumentace používali SW nástroje orientované výhradně na zpracování grafické části. S takovými nástroji jsme trávili spoustu času následnou kontrolou našich projektů v důsledku nesrovnalostí grafických dat se seznamem použitého materiálu, seznamem svorkovnic a špatné aktualizaci přístrojů na dispozičním výkrese." Píše Jake York, Senior Electrical & Controls inženýr pracující v hlavním sídle v USA.

Informace o jednotlivých spojích byly pro další zpracování zadávány ručně, jelikož se na data ve výkresech nedalo spolehnout. Revize části projektu stálo inženýry mnoho úsilí kvůli ztrátám dat z důvodu častého pádu software.

Nyní: automaticky a bezchybně

Jake York brzy pochopil, že potřebuje podstatně lepší technické řešení. Při prvním kontaktu se softwarovou platformou EB nějakou dobu váhal, jelikož očekával vysokou pracnost a časovou náročnost při převodu současných dat do nového nástroje. Nicméně flexibilita, snadnost použití a struktura systému EB jej i jeho tým rychle přesvědčily, že by investice stála za to.

Díky své centrální databázi v případě jakýchkoliv změn v projektu EB automaticky aktualizuje všechny související grafické reprezentanty a zamezuje tak vzniku chyb. Přičemž nezáleží na tom, jestli došlo ke změně v tabulce, na výkrese, či v průzkumníku projektu. „V EB jsou veškerá data v seznamech živá (on-line) a tato vlastnost zcela eliminuje potřebu nového generování seznamů. Skutečnost, že aktualizace probíhá automaticky, bez námahy a vzniku chyb, byla pro nás zásadní při našem rozhodování." Uvádí York. „Po přechodu na platformu EB nyní ve firmě Flottweg připravujeme naše projekty s naprostou lehkostí."

8 hodin zkráceno na 2

Flottweg má všechny standardně užívané přístroje nadefinované v katalogu a svázané s preferovanými symboly, což použitím funkcionality „drag and drop" umožňuje snadnou definici nových prvků ve výkresech a také jejich jednoduchou změnu. „Na projekty, které nám dříve zabíraly 8 - 12 hodin, za pomoci EB nyní potřebujeme pouze 2 - 6 hodin. To je časová úspora 50 - 70 %" potvrzuje Jake York.

Ozvěte se nám


Bližší informace o tom, jak Vámi vyplněné osobní údaje zpracováváme, naleznete zde.

DALŠÍ ZPRÁVY ZE SEKCE: NOVINKY a ČLÁNKY

Sociální sítě