Úspěch díky změně

elektro Engineering Base 24. 11. 2016

Rekordní obraty a nová firemní identita, více než 70% nárůst obratu za 5 let, nové dceřiné společnosti - vizitka společnosti AUCOTEC k jeho 30 letům založení.

AUCOTEC AG - Hannover, nezávislé vývojové centrum inženýrského software založené v roce 1985 slaví v letošním roce nejen 30. narozeniny, ale také nový rekord v dosaženém obratu - již popáté v řadě, zakládání nových dceřiných společností a zcela nová firemní image. S novým logem a kompletně přepracovanými webovými stránkami spolu s nabízenými změnami, které začaly s modernizací portfolia před několika lety je společnost v popředí celosvětového zájmu elektro odborníků.

Základem úspěchu je Engineering Base (EB)

Na konci obchodního roku 2014/15 (březen 2015) dosáhl AUCOTEC opět rekordních výsledků. Mimo nejvyššího obratu v historii je vysoce zajímavý také impozantní růst, kdy v posledních pěti letech obrat vzrostl o více než 70 % a došlo ke zdvojnásobení počtu přijatých objednávek. Tato čísla vytvářejí pevný základ pro další úspěšný obchodní rok. Markus Bochynek, výkonný ředitel pro prodej, se dívá s důvěrou do budoucnosti - „Vidíme sami sebe v ideální pozici," řekl na vyhlášení finančních výsledků. Celkový obrat společnosti zahrnující také výsledky dceřiných společností a obchodních partnerů byl také rekordní, a to ve výši 36.000.000 €, což znamená zhruba 10% nárůst oproti předchozímu roku. „Základ tohoto úspěchu spočívá v obrovském růstu technologických požadavků našich zákazníků a v růstu naší softwarové platformy Engineering Base (EB), která tyto požadavky řeší. „Přibližně 70 % z celkového obratu společnosti tak je tvořen díky této průlomové platformě", vysvětluje Markus Bochynek.

Roste i „firemní rodina"

Během posledních pěti let se počet zaměstnanců v Německu zvýšil o téměř 34 %. Začátkem roku byla založena nová dceřiná společnost v Polsku a v létě poté vznikla dceřiná společnost AUCOTEC Švédsko. „Díky našim partnerům jsme v posledních letech dosáhli v těchto zemích významného úspěchu. A předpokládáme, že pomocí vlastního zastoupení dosáhneme ještě lepších výsledků", vysvětlil Markus Bochynek.

AUCOTEC učinil významné investice do nových zastoupení, aby byl blíže ke svým zákazníkům - nová pobočka v Mnichově, dceřiná společnost ve Francii, expanze dceřiné společnosti v USA a navýšení většinového podílu v Číně. Došlo k rozšíření počtu obchodních partnerů v dalších zemích, např. Jižní Korea, kde obchodní partner převzal do názvu firmy jméno pro nejdůležitější produkt: Engineering Base Co., Ltd. Jsou plánovány i další investice: přemístění nebo rozšíření pobočky v Kolíně nad Rýnem, otevření další poboček v Pekingu a Polsku. Postupně bude také rozšířen počet zaměstnanců v našich pobočkách v Číně, Spojených státech a ve Francii", upřesňuje Markus Bochynek.

Nejvýznamnější zakázky z celého světa

Posílení zahraniční expanze rychle přineslo výsledky. V posledním obchodním roce došlo k navýšení obratu v Číně o 20 % ve srovnání s předchozím rokem a nárůst přijatých objednávek dokonce o více než 40 %. Rakousko uzavírá obchodní rok s 20% růstem a u poboček ve Francii a Itálii je nárůst výrazně vyšší než 10 %. Tři z dceřiných společností - Spojené státy, Čína a Rakousko - obdržely v posledních dvou letech doposud nevídané zakázky. Německá centrála už dlouhodobě zaznamenává zakázky, které jsou svým objemem nejvyšší v celé 30leté historii společnosti AUCOTEC.

Ideální pro zpracování komplexních procesů

Divize podpory zákazníků vykázala ve srovnání s předchozím rokem v důsledku velkých objednávek také nárůst o téměř 20 %. „Také zde je důvodem tohoto růstu především EB, protože jeho architektura a technologické vlastnosti jsou ideální pro zpracování komplexních procesů a projektů." Vysvětlil Bochynek. Masivní zvýšení složitosti dat a procesů ze strany zákazníků ve všech odvětvích, jimiž se AUCOTEC zabývá, tak vedlo k větší poptávce po profesionální servisní podpoře. To platí zejména pro zpracování technických celků a kabelových svazků v mobilních systémech, ale také pro energetická zařízení a v neposlední řadě i oblast automatizace výroby ve strojírenství, zejména s ohledem na koncept „Industry 4.0."

Nová image

I přes všechny tyto změny v průběhu posledních let, předseda výkonné rady AUCOTECu a spoluzakladatel Horst Beran slibuje: „Růst AUCOTECu je založen především na úspěchu jeho zákazníků, kteří jsou a vždy budou naší nejvyšší prioritou." Spolu se startem nového obchodního roku jsme uvolnili také novou moderní firemní image, která zároveň symbolizuje, že se firma ze svého starého obrazu značně rozrostla, tak AUCOTEC zůstává věrný sám sobě. 30. narozeniny jsou mezníkem v životě jakékoli osoby, je to čas pro další rozvoj, popřípadě založení rodiny. To se od nás ničím neliší. Sečteno a podtrženo naše nová moderní image lépe vystihuje naše další kroky, protože máme stále mnoho plánů do budoucnosti."

Ozvěte se nám


Bližší informace o tom, jak Vámi vyplněné osobní údaje zpracováváme, naleznete zde.

DALŠÍ ZPRÁVY ZE SEKCE: NOVINKY a ČLÁNKY

Sociální sítě