Technodat podporuje inovační podnikání

11. 12. 2017

Dne 6.12.2017 došlo v Českých Budějovicích k podpisu partnerské listiny mezi společností Technodat a Jihočeskou agenturou pro podporu inovačního podnikání. JAIP je obecně prospěšná společnost založená v roce 2005 Jihočeskou hospodářskou komorou. Jejím účelem je podpora podnikání a rozvoj inovací zejména v Jihočeském kraji.

Za 12 let naší činnosti jsme se stali atraktivním místem pro široké spektrum inovativních start-upů jak z biologické, tak z technologické oblasti. Naším cílem je poskytovat začínajícím inovativním firmám v jižních Čechách ty nejlepší informace a nástroje pro realizaci jejich projektů. Vhodnou cestou je spolupráce s odborníky, kteří se pohybují každý den v praxi, v businesse a v průmyslu.“ uvádí Ing. Michaela Novotná, ředitelka JAIP.

Co od spolupráce očekává společnost Technodat jsme se zeptali jejího zástupce Ing. Jiřího Těhníka.

Podstatné je, že uvolňujeme široké spektrum užitečných nástrojů, které do nedávna používali pro své technologické inovace pouze velikáni jako například, Vám v Českých Budějovicích dobře známý, Robert Bosch, dále Honeywell, či Škoda Auto. Nově jsme schopni poskytovat kompletní konzultace i 3D CAD, CAM, PLM software i pro začínající, malé a střední firmy (SME)." 

Výjimečně příznivé podmínky pak máme pro nově vzniklé subjekty (tzv. start-upy), se stářím do 3 let, které mají zájem vyvíjet vlastní inovativní produkt. Naši odborníci jsou připraveni s managementem inovativních firem bezplatně konzultovat jejich potřeby v oblasti průmyslu 4.0, návrhy prototypů, simulací, průmyslového designu a přípravy výroby. Pomáhat jim v klíčových rozhodnutích.

Denně jsme v kontaktu se stovkou zavedených průmyslových firem po celé republice. Ti mají, oproti start-upům, počáteční rozhodnutí za sebou. Přenášet zkušenosti z „velkého“ průmyslu do vznikajících subjektů, je pro nás zdrojem naplnění. Díky této práci si uvědomujeme, co nás všechny spojuje. Chceme, aby naše země byla méně montovnou. Aby se ze zlatých upracovaných českých ručiček, stávaly zase postupně dobře placené zlaté hlavičky, které tu vždy byly a vidíme je kolem sebe ve firmách. Z našeho dnešního pohledu je inovační transformace firem již pouze otázka návratu sebevědomí, ve kterém máme stále ještě drobné, řekněme sametové zpoždění oproti západu. Věříme, že model spolupráce, který jsme s paní ředitelkou Novotnou a s JAIP nastavili, může u firem s inovativním potenciálem, efektivně odstraňovat překážky, limitující jejich rozvoj.“  

Společnost Technodat, CAE - systémy s.r.o. je akreditovaný zástupce nadnárodní společnosti Dassault Systèmes. Již 25 let spolupracuje v ČR s lídry v automobilovém, leteckém a strojírenském průmyslu v oblasti počítačové podpory vývoje, inženýringu a konstrukce. Přes 40 odborníků rekrutovaných z praxe poskytuje konzultace a provádí v průmyslových firmách analýzy úzkých míst. Technodat je certifikovaným dodavatelem jednotné platformy 3DEXPERIENCE pro interdisciplinární realizaci technologických projektů.

Ozvěte se nám


Bližší informace o tom, jak Vámi vyplněné osobní údaje zpracováváme, naleznete zde.

DALŠÍ ZPRÁVY ZE SEKCE: NOVINKY a ČLÁNKY

Sociální sítě