Technodat | Odborný partner Strojírenského fóra

3DEXPERIENCE 14. 05. 2018

10. května se na VÚT v Brně konalo Strojírenském fórum zaměřené na téma Moderní výrobní technologie a materiály. Cílem setkání bylo účastníkům konference přiblížit a nabídnout prostor k diskuzi a řešení aktuálních témat, které jsou klíčové pro zvyšování efektivity výroby a konkurenceschopnosti. V Brně se tentokrát sešli odborníci, kteří u nás něco znamenají v oblasti aditivní výroby. Technodat, jako dodavatel špičkových softwarových řešení, u toho nemohl chybět.

Měli jsme možnost odborné publikum seznámit s posledními trendy aditivní výroby v oblasti software pro automotive a letectví. Využili jsme toho, že máme možnost být jako jedni z prvních v České republice svědky výsledků synergické spolupráce společností Dassault Systemes, Airbus a Renishaw. Jejich kooperace přináší do platformy 3DEXPERIENCE množství nových nástrojů v oblasti aditivní výroby.

Díky zkušenostem inženýrů společnosti Technodat a vývojářů software Dassault Systemes přinášíme na trh jedinečné řešení pro výrobce dílů a komplexních strojních sestav, kteří potřebují optimalizovat své výrobky. Aditivní způsob výroby umožní tisknout i kovové díly podle požadavků na jejich vlastnosti a neomezovat se výrobní technologií, jako je tomu při konvenčním třískovém obrábění, či odlévání.

Hlavní úspora času nového postupu spočívá ve využití topologické optimalizace a virtuální aditivní výrobě včetně simulace termálních deformací a kompenzace zpětným morfingem. Tento komplexní přístup dělá z mozaiky nástrojů unikátní výkonné řešení. Řešení které sníží množství výrobních iterací z původních x do jediné.

Modul aditivní výroby v 3DEXPERIENCE v sobě kromě návrhových topologických algoritmů obsahuje navíc znalost technologických omezení konkrétní 3D tiskárny, pro kterou je model generován. Algoritmus např.  „ví“, že u konkrétního typu stroje dochází k určitým termálním deformacím na daných konstrukčních strukturách a již v okamžiku topologické optimalizace na to bere zřetel.

Řešení dokáže již při návrhu zohlednit technologické omezení výrobního stroje a pomáhá programovat stroj tak, aby výsledný výrobek přesně odpovídal referenčnímu zadání. Je již takto tedy možné používat 3D tisk kovů nejenom na testovací výrobu prototypů, ale i pro sériovou průmyslovou výrobu.

 

Podívejte se na video, kde je proces názorně demonstrován:

Ozvěte se nám


Bližší informace o tom, jak Vámi vyplněné osobní údaje zpracováváme, naleznete zde.

DALŠÍ ZPRÁVY ZE SEKCE: NOVINKY a ČLÁNKY

Sociální sítě