Technodat a Loxone společně na workshopu v Tále

elektro Engineering Base 27. 10. 2023

V rámci konference PROJEKTANTI (9. – 12. října) pořádané firmou ELEKTRO MANAGEMENT, s.r.o. ve slovenském Tále si společnosti Technodat Elektro a Loxone připravili společný workshop věnovaný automatizaci chytrých budov. O workshop projevili účastníci konference velký zájem a oba jeho termíny byly zcela naplněny.

Loxone se v oblasti automatizace budov zabývá hardwarovým vybavením a programováním svých elektronických zařízeních, které jsou pomocí sběrnice spolu propojeny a umožňují tak jednotlivým zařízením spolu navzájem komunikovat. Technodat poskytuje elektroprojekční platformu Engineering Base pro zakreslení elektrických schémat přímo do půdorysu projektovaných budov. Vytváří tak přehlednou elektrodokumentaci, v níž jsou výkresové a tabulkové dokumenty pomocí SQL serveru zcela online provázány, což vede ke konzistentnosti dokumentace a zabránění tvorbě chyb.

Účastníci se během workshopu dočkali praktické ukázky Engineering Base. Jednalo se hlavně o funkce, které projektantům budov přinášejí něco navíc oproti ostatním projekčním softwarům. Těmito výhodami jsou například reverzní (datové) projektování, projektování kabelových tras či automatizovaná tvorba ceníků. Tvorba dokumentace v Engineering Base byla demonstrována na prvcích Loxone, jejichž kompletní databázi máme od září dostupnou na našem datovém portálu. Některé z těchto zařízení si mohli posluchači na worshopu také přímo „osahat“.

Loxone pak představil vlastnosti svých zařízení a objasnil jejich multifunkčnost. V praktické části ukázal aplikaci Config, pomocí níž projektanti snadno nakonfigurují inteligentní elektroinstalaci anebo si zobrazí přehledné schéma naměřených hodnot jednotlivých čidel včetně grafu jejich vývoje.  

Technodat a Loxone tak představili projektantům komplexní řešení v oblasti automatizace budov od projekčních prací až po samotnou realizaci chytré elektroinstalace.

Ozvěte se nám


Bližší informace o tom, jak Vámi vyplněné osobní údaje zpracováváme, naleznete zde.

DALŠÍ ZPRÁVY ZE SEKCE: NOVINKY a ČLÁNKY

Sociální sítě