Spolupracujeme na projektu hybridní vlakové soupravy pro Deutsche Bahn

16. 01. 2018

Pracovníci společnosti Technodat Elektro, s.r.o. ve spolupráci s partnerskou firmou AUCOTEC AG v současnosti zpracovávají projekt přestavby původní dieselové soupravy Siemens Desiro Classic třídy BR 642 na novou hybridní vlakovou soupravu EcoTrain pro společnost Deutsche Bahn AG.

Vlaková souprava díky kombinaci dieselového a elektrického pohonu s bateriovými moduly spolu s novými klimatizačními jednotkami s tepelnými čerpadly, bude na neelektrifikovaných tratích vykazovat nižší spotřebu, hlučnost a snížení emisí CO2  až o 35%.

Komplexní zapojení částí elektro je řešeno v systému Engineering Base Cable Pro. Projekt je rozdělen na funkční skupiny a lokality, zahrnuje zásadní změny v oblasti koncepce hybridního pohonu. Díky systému Engineering Base bude projekt obsahovat kompletní oboustranné zapojovací tabulky vodičů a kabelů pro výrobu, včetně kusovníku elektrických komponent vlakové soupravy.

Po dokončení projektu se očekává efektivnější zpracování dokumentace dalších variant vlakových souprav a rychlejší revidování dokumentace.

Ozvěte se nám


Bližší informace o tom, jak Vámi vyplněné osobní údaje zpracováváme, naleznete zde.

DALŠÍ ZPRÁVY ZE SEKCE: NOVINKY a ČLÁNKY

Sociální sítě