Společnost Dassault Systèmes vyvinula řešení, které skupině Renault umožní optimalizovat náklady na vývoj vozidel

3DEXPERIENCE 09. 02. 2023

Společnost Dassault Systèmes oznámila, že skupina Renault využívá možnosti platformy 3DEXPERIENCE k analýze nárůstu cen surovin a modelování nejvhodnějších optimalizačních scénářů ke snížení těchto dopadů na náklady při výrobě vozidel. 

Dassault Systèmes podporuje skupinu Renault při rozšiřování využití platformy 3DEXPERIENCE na cloudu s možností využitím tzv. "virtuálních dvojčat", a to od konstrukčních a inženýrských funkcí až po kalkulaci nákladů a nákupů. Řešení Dassault Systèmes pro analýzu nákladů s umělou inteligencí umožní skupině Renault Group simulovat dopady zvýšení cen surovin v celém procesu výroby.

Tento inovativní přístup k využitelným poznatkům založeným na datech, které se projevují na "virtuálním dvojčeti" vozidla, nabízí inženýrům další způsoby, jak sladit návrh vozidla a požadavky zákazníků s obchodní stránkou projektu.

Konkurenceschopní výrobci automobilů musí sladit udržitelnost s regulačními požadavky i inflací. Vysoce kolísavé ceny surovin v důsledku ozbrojených konfliktů, zdravotních krizí, klimatických změn, požadavků spotřebitelů a dalších globálních faktorů ztěžují zajištění návratnosti investic při sladění ceny vozidla.

V tomto náročném ekonomickém kontextu poskytuje platforma 3DEXPERIENCE skupině Renault jedinečnou kombinaci umělé inteligence, kolaborativních obchodních procesů a jednotného 3D datového modelu vozidla pro lepší řízení obchodních dopadů volatility trhu. Skupina Renault může agregovat návrhy výbav, konfigurace, historická data a prognózy a testovat různé scénáře návrhu na virtuálním dvojčeti, aby předvídala, kvantifikovala a optimalizovala cenu a náklady na vozidlo a také zlepšila jednání o nákupu výbavy sdílením těchto poznatků s ostatními zúčastněnými stranami.  

"V předchozím oznámení jsme hovořili o virtuálním dvojčeti automobilu a plánu 'Renaulution'," řekla Laurence Montanari, Vice President, Transportation & Mobility Industry, Dassault Systèmes. "Naše řešení pro sledování nákladů s umělou inteligencí NETVIBES umožnilo společnosti Renault propojit svá data napříč celým podnikem za méně než šest měsíců. Nyní rozšiřujeme virtuální dvojče od vozidel až po dodavatelský řetězec. V této nejisté době naše řešení poskytla společnostem možnost simulovat a předvídat dopady v důsledku nedostatku v dodavatelském řetězci nebo zvýšení cen surovin. Tento projekt rozšiřuje využití platformy na nové obchodní skupiny ve skupině Renault, aby se vypořádaly s novými výzvami našeho desetiletí, jako je inflace, volatilita a regulační požadavky."   

Skupina Renault využívá průmyslové řešení "Global Modular Architecture" založené na platformě 3DEXPERIENCE, která integruje řešení pro analýzu nákladů.  Řešení je k dispozici také společnostem v dalších průmyslových odvětvích, kterým společnost Dassault Systèmes poskytuje své služby.

Máte zájem o celou tiskovou zprávu? Zanechte nám e-mail


Bližší informace o tom, jak Vámi vyplněné osobní údaje zpracováváme, naleznete zde.

DALŠÍ ZPRÁVY ZE SEKCE: NOVINKY a ČLÁNKY

Sociální sítě