Spojujeme elektro a mechanický svět návrhu kolejových vozidel

o nás 16. 06. 2020

 

17. 6. 2020 se v Brně konal 4. ročník odborné konference na téma Očekávaný vývoj odvětví kolejových vozidel v ČR a ve světě. Zúčastnilo se jí více než sto významných představitelů oboru. Konference přispěla k vzájemné výměně zkušeností a názorů výrobců, jejich dodavatelů, zástupců podniků a regionů. Mimo informací o připravovaných projektech v Česku nechybělo ani zaměření na inovace. TECHNODAT na konferenci představil své řešení umožňující digitalizaci vývojových, výrobních a servisních procesů a také simulaci na virtuálních prototypech výrobků.


Přínosem daného řešení je:

  • eliminace problematických míst ve vývojovém procesu
  • standardizace vývojového procesu
  • spolupráce s aktuálními daty na jedné platformě
  • nová úroveň sdílení a vyhledávání informací


Zástupci společnosti Technodat prezentovali jasné workflow kompletního návrhu vozidla na jednom datovém modelu od vstupních idejí až po detaily výstupů pro výrobu. Využili vlastní dlouhodobé zkušenosti z oddělení elektro a strojní konstrukce v odvětví dopravní techniky k propojení nejlepších vlastností platforem 3DEXPERIENCE a Engineering Base. 

V dnešní době se zásadně mění proces inovace výrobků a je třeba rychle reagovat na změny trendů a pohyby na trhu. Řešení Technodatu a přínosy platformem 3DEXPERIENCE a Enginnering Base mohou společnostem v odvětví kolejových vozidel pomoci k rozvoji vývoje a plánování výroby.

 

Ozvěte se nám


Bližší informace o tom, jak Vámi vyplněné osobní údaje zpracováváme, naleznete zde.

DALŠÍ ZPRÁVY ZE SEKCE: NOVINKY a ČLÁNKY

Sociální sítě