Rozšíření spolupráce s firmou Phoenix Contact

elektro Engineering Base ELCAD 02. 12. 2016

Firmy TECHNODAT A PHOENIX CONTACT prohlubují dlouhodobou spolupráci za podpory systému ELCAD/AUCOPLAN a nově i Engineering Base.

Obě společnosti si od této spolupráce slibují utvrzení a posílení své pozice na trhu, rozšíření povědomí o dodávaných komponentech mezi projektanty, usnadnění práce projekčních oddělení s jednodušším využitím aktuálního sortimentu při zakládání nových projektů a také spolupráci návrhových systémů.

Společnost PHOENIX CONTACT spol. s.r.o. dceřiná společnost německé firmy je dodavatelem komponent a systémů pro elektrotechnické projekty v oblasti dodávek energie, zařízení strojní techniky a návrhů ovládacích skříní na území České a Slovenské republice. Sortiment výrobků se skládá z modulárních svorkovnic a specializovaných svorek, svorek a konektorů do tištěných spojů, technologie propojovacích kabelů a montážního příslušenství, dále potom elektronická rozhraní a napájecí systémy, automatické systémy na základě Ethernetu a bezdrátového připojení, zabezpečovací systémy a další.

Společnost Technodat Elektro, s.r.o. na základě dodaných podkladů připravila databanky svorek a dalších komponent pro své projekční systémy Engineering Base a ELCAD/AUCOPLAN.

Systémy Engineering Base i ELCAD/AUCOPLAN jsou rovněž připraveny pro integraci s programem na vytváření svorkovnic CLIP PROJECT. Tento program je léty osvědčený nástroj pro navrhování a dokumentaci svorkovnic. Projektant může z uvedených systémů vygenerovat zakreslené svorkovnice a jednoduše je převzít do programu CLIP PROJECT, čímž obratem získá hotové svorkovnice. Uvedené svorkovnice lze samozřejmě poté ručně osadit i dalšími řadovými svorkami či jinými komponenty z rozsáhlého sortimentu Phoenix Contact.

Integrovaná funkce autokorekce programu CLIP PROJECT určí automaticky všechny potřebné koncovky a kryty a tím zajistí kompletní kusovníky a správnost svorkovnice. Prostřednictvím obousměrného rozhraní s programy Engineering Base a ELCAD/AUCOPLAN lze všechna výrobní data exportovat zpět do obou systémů. Následně lze pomocí programu CLIP PROJECT vytisknout na výstupních zařízeních Phoenix Contact všechny označovací štítky pro svorky, kabely a vodiče potřebné pro rozvaděč nebo zařízení, nebo je pomocí funkce e-mailu u Phoenix Contact přímo objednat.

Pomocí vzájemné vazby Engineering Base a ELCAD/AUCOPLAN s programem CLIP PROJECT lze značně redukovat namáhavé a časově náročné sestavování svorkovnic a tím zkrátit a zefektivnit práci projektanta. Tím dochází ke splnění jednoho z cílů vzájemné spolupráce obou firem.

Další informace a přístup pro stáhnutí naleznete zde.

Ozvěte se nám


Bližší informace o tom, jak Vámi vyplněné osobní údaje zpracováváme, naleznete zde.

DALŠÍ ZPRÁVY ZE SEKCE: NOVINKY a ČLÁNKY

Sociální sítě