Propojení SCADA systémů a elektro-dokumentace

elektro 27. 11. 2018

Při řízení ať již větších (teplárenství, energetika, hutnictví, chemie) nebo menších (vodní hospodářství, strojírenství) technologických celků jsou používány DCS či PLC systémy. Jejich zapojení a principy řízení jsou zakresleny pomocí projekčních CAE systémů v elektro, a měření a regulace (SKŘ) dokumentaci. Tato dokumentace je pro obsluhu technologie dostupná často jen v papírové a občas i jednoduché elektronické podobě (např. PDF formát).

Pro řízení technologických procesů jsou používány SCADA/HMI systémy, které zobrazují daný proces pomocí vizualizace na obslužných monitorech. Pokud je potřebné zobrazit schéma zapojení některého prvku z vizualizace, tak většinou nezbývá, než složitě prohledávat papírovou či PDF podobu dokumentace.

Při nasazení vhodného projekčního CAE systému může být tento nedostatek odstraněn. Platforma Engineering Base je založena na objektové databázi, kdy lze z vizualizačního systému přímo zobrazit odpovídající schéma zapojení daného vstupu či výstupu PLC/DCS. Tento nový způsob propojení mezi vizualizačním systémem a elektro/MaR dokumentací je použit např. u ŘS společnosti Emerson v rámci dodávek v české a zahraniční energetice.

Plné znění článku naleznete zde

Ozvěte se nám


Bližší informace o tom, jak Vámi vyplněné osobní údaje zpracováváme, naleznete zde.

DALŠÍ ZPRÁVY ZE SEKCE: NOVINKY a ČLÁNKY

Sociální sítě