Princip otevřenosti v inženýrských procesech

elektro Engineering Base 24. 11. 2016

Engineering Base splňuje v možnostech své integrace Kodex otevřenosti PLM (CPO).

Vysoce globalizovaný svět požaduje v dnešní době, aby v inženýrských činnostech byla dostupná hluboká integrace jednotlivých procesů na základě otevřenosti SW nástrojů, standardů a technických stylů všeho druhu. Databázová platforma Engineering Base (EB) zcela novým způsobem přesně splňuje tyto požadavky. Na jednu stranu můžeme uvést různé integrace z externích systémů do EB: například PLM Software Team Center (Siemens) nebo Agile (Oracle) stejně jako integrace z EB do PCS systémů 800xA (ABB) nebo PCS7 (Siemens).

Kodex otevřenosti PLM (Product Life Management - správa životního cyklu výrobku)

Na straně druhé EB prokazuje svou otevřenost integrací různých důležitých průmyslových standardů. V poslední době proběhl vývoj v oblasti integrace některých z nich. AUCOTEC je tak prvním tvůrcem softwaru pro zpracování elektro-dokumentace, který se podepsal pod "Kodex otevřenosti PLM" (CPO = Codex of PLM Openness).

CPO byl definován pod vedením sdružení ProSTEP ve spolupráci s nejprestižnějšími výrobci automobilů a dodavatelů IT systémů v tomto průmyslu. Proto platí, že již od samého počátku je základním principem EB jeho automatická otevřenost s předpokladem vysoké míry integrace.

Univerzální integrace různých dat

EB umožňuje mimo jiné kromě importu kmenových dat ve formátech EPLAN P8 a eClass Standard také pracovat s novým VEC kontejnerem (Vehicle Electrical Container) v XML formátu pro výměnu dat v automobilovém průmyslu. Tento systém již splňuje nový standard ISO 15926, který harmonizuje datovou struktura všech procesů v návrhu zařízení. To nejen značně usnadňuje výměnu dat mezi různými systémy ve fázi návrhu, ale také zajišťuje dobrou čitelnost těchto dat z pohledu dlouhodobé archivace dokumentace k danému zařízení.

Ozvěte se nám


Bližší informace o tom, jak Vámi vyplněné osobní údaje zpracováváme, naleznete zde.

DALŠÍ ZPRÁVY ZE SEKCE: NOVINKY a ČLÁNKY

Sociální sítě