Použití Engineering Base při projektování ventilačních systémů

elektro Engineering Base 09. 04. 2019

Výrobky společnosti TLT Turbo GmbH „hýbou vzduchem“ již 175 let a nalezneme je v podzemních parkovištích, tunelech, elektrárnách nebo v těžebním průmyslu.

Díky vysokému počtu průkopnických myšlenek je dnes TLT Turbo GmbH, dceřiná společnost Siemensu, jedním z největších světových výrobců ventilátorů a ventilačních systémů. Asi 500 zaměstnanců využívá různá inovativní řešení k výrobě výrobků nabízející co nejvyšší možnou efektivitu provozu - od menších ventilátorů do stavebnictví přes kompletní tunelové ventilační systémy až po vysoce výkonné ventilátory pro elektrárny.

 

Snaha dosáhnout vyšší efektivity

Neustále se zvyšující tlak nabídnout zákazníkům elektro-dokumentaci co nejrychleji po obdržení objednávky motivoval společnost TLT Turbo k vyhledání software který optimálně podporuje jejich interní proces návrhu. Výsledkem průzkumu různých softwarových řešení bylo rozhodnutí pro platformu Engineering Base (EB). Přechod z jednoduchého grafického řešení CAD na databázovou platformu EB znamenal obrovský skok v efektivitě.

Nyní jednodušeji, rychleji a bez chyb

Nyní mohou všichni konstruktéři jednoduše definovat v  EB nové měření (např. teploty), které se ihned zobrazí ve správné podobě v průzkumníku projektu, grafickém výkrese i v tabulce. EB zajistí, že údaje u všech těchto zobrazení jsou správné a shodné neboť základem EB je plně databázová architektura založená na jedné centrální databázi. Dříve byly čtyři různé typy dokumentů připraveny a následně aktualizovány ručně. Stejně jako schéma svorkovnic, které nyní lze automaticky vygenerovat stisknutím tlačítka. Nasazení platformy EB takto značně minimalizuje potřebný čas na tvorbu dokumentace a také eliminuje chybovost.

EB je expertem v energetice

TLT-Turbo využívá EB především pro projektování svých komplexních systémů pro elektrárny. Zde je velmi důležitá spolehlivá kvalita dat a jejich konzistence. Navíc EB může dosáhnout ještě vyššího skóre, protože kromě jiného podporuje také systém označování KKS. TLT-Turbo dále používá EB např. v systémovém inženýrství na vytváření obvodových schémat pro komponenty větrného tunelu.

Systém pro budoucnost

Inženýři TLT-Turbo se záměrně rozhodli pro poměrně mladý nástroj. Využili tak možnost se také podílet na dalším vývoji tohoto ultramoderního nástroje, který je zaměřen na jejich specifické potřeby. Vývoj platformy EB byl a bude vždy orientován na reálné požadavky uživatelů z praxe což přináší výhody všem ostatním zákazníkům.

 

Ozvěte se nám


Bližší informace o tom, jak Vámi vyplněné osobní údaje zpracováváme, naleznete zde.

DALŠÍ ZPRÁVY ZE SEKCE: NOVINKY a ČLÁNKY

Sociální sítě