Očekávaný vývoj automobilového průmyslu v ČR a ve světě

02. 10. 2023

Vážení manažeři v automobilovém průmyslu,
rádi bychom vám přinesli zprávu o naší účasti na nedávné konferenci na 20. ročníku odborné konference "Očekávaný vývoj automobilového průmyslu v ČR a ve světě," která se konala dne 20. září 2023 v Brně. Tato konference byla nejen příležitostí k setkání s předními odborníky v odvětví, ale také k získání hlubokého vhledu do aktuálních trendů a výzev, které čekají automobilový průmysl, o které bychom se s vámi rádi podělili.


Konference se zaměřila na širokou škálu témat, jako jsou strategie výrobců a dodavatelů v automobilovém průmyslu, Industry 4.0, trendy automatizace, robotizace, řízení dodavatelsko-odběratelského řetězce, optimalizace výrobních nákladů a krizový management firem. Nechyběly ani zkušenosti a názory představitelů automobilového průmyslu a globální trendy, včetně vývoje elektromobilů a hybridních pohonů, digitalizace a spolupráce v rámci průmyslu.
Jako TECHNODAT jsme aktivně přispěli k diskuzi na téma komplexní digitální transformace, která je nyní jedním z klíčových témat celosvětového vývoje. Roman Lisičan (CEO, TECHNODAT) sdílel své znalosti a zkušenosti o digitální transformaci a komplexním řešení 3DEXPERIENCE od Dassault Systems.


3DEXPERIENCE se od ostatních PLM (Product Lifecycle Management) řešení liší tím, že nabízí komplexní digitální platformu, která integruje nejen celý vývojový životní cyklus produktu, ale také řeší spolupráci a komunikaci mezi týmy napříč firmou. Toto zahrnuje vše od návrhu, simulace, výroby až po zásobování a servis, vše v jednom prostředí. Pro management v automobilovém průmyslu to představuje efektivnější správu projektů, rychlejší reakce na změny, lepší optimalizaci procesů a schopnost využít data pro strategická rozhodnutí. 3DEXPERIENCE tak poskytuje konkurenční výhodu v rámci průmyslu, který se rychle mění, a kde je čím dál více výzvou čelit silné konkurenci, zejména ze strany Číny.


Další výhodou 3DEXPERIENCE je možná integrace na databázovou platformu Engineering Base, jež v rámci holdingu TECHNODAT také nabízíme. Engineering Base je softwarová platforma pro projektování elektroinstalace dopravní techniky založená na společné databázi. Účinně optimalizuje nejen procesy u většiny zákazníků, ale také odpovídá současnému vývoji IT, který využívá databázového zpracování dat. Engineering Base umožňuje způsob zpracování výrobní dokumentace kabelových svazků, servisní dokumentace a výstupních dokumentů v oblasti Automotive v jediném řešení. V rámci ČR a SR firma TECHNODAT nabízí SW podporu pro vývoj a projekci elektroinstalace vozů skupiny Volkswagen (VOBES).


Tato konference nám také ukázala, že sledování globálních trendů a adaptace na rychlé změny v průmyslu jsou klíčovými faktory pro úspěch v moderním automobilovém průmyslu. Digitalizace, automatizace a konektivita jsou nezbytné pro udržení konkurenceschopnosti. A právě v této oblasti můžeme jako Technodat přinést mnoho inovací.


Jsme připraveni stát se vaším partnerem na cestě digitální transformace vašeho podniku. Naše řešení jsou komplexní pro zvládnutí současných a budoucích výzev, urychlení vývoje, posílení konkurenceschopnosti a udržitelnosti, zejména v době rostoucího tlaku na snížení emisí.
Rádi bychom vám pomohli konzultací, analýzou a implementací digitální transformace ve vašem podniku. Je na čase přizpůsobit se rychle se měnícím podmínkám v automobilovém průmyslu a využít veškerý potenciál, který digitální transformace nabízí.

Ozvěte se nám


Bližší informace o tom, jak Vámi vyplněné osobní údaje zpracováváme, naleznete zde.

DALŠÍ ZPRÁVY ZE SEKCE: NOVINKY a ČLÁNKY

Sociální sítě