Nová cesta inženýringu pro INEOS Kolín v oblasti ICE

elektro Engineering Base 03. 11. 2016

Miliony megabytů dat zabezpečeno díky kompletní migraci na platformu Engineering Base.

INEOS je jedna z největších chemických společností na světě s ročním obratem 54 miliard amerických dolarů. Celkově zaměstnává 17.000 osob na celém světě a v Kolíně nad Rýnem je v oblasti průmyslu třetím největším zaměstnavatelem. INEOS je významným dodavatelem surovin pro celý chemický průmysl.

Společnost INEOS zavádí v inženýrských oblastech elektro a ICE (Instrumentation and Control Engineering) nový systém pro tvorbu a správu dokumentace - softwarovou platformu Engineering Base (EB) od firmy AUCOTEC.

Očekávaným přínosem je podstatné zvýšení efektivity práce. EB je schopen integrovat několik podnikových softwarových řešení pro odvětví ICE, a vytvořit tak lepší přehled o stavu projektu a dokumentace zařízení. To značně urychluje zpracování dat a navigaci mezi souvisejícími daty. Důvodem pro migraci na platformu EB byly rovněž stále rostoucí požadavky na kontroly v oblasti ICE.

5 milionů eur - hodnota zachována

Hodnota dat, která budou převedena na novou inženýrskou platformu, byla vyčíslena na 5 milionů eur. Z tohoto důvodu byl pro INEOS klíčovým aspektem pokračující dostupnost existující dokumentace.

„AUCOTEC byl během výběrového řízení jediným poskytovatelem schopným spolehlivě zabezpečit kompletní migraci na nový inženýrský systém", vysvětluje Thorsten Wirths, vedoucí oddělení technické standardizace ve firmě INEOS Kolín. Přisuzuje to mimo jiné dobrým zkušenostem s předešlým nástrojem rovněž vyvinutým firmou AUCOTEC. „Úspěšně spolupracujeme s AUCOTECem již nejméně 15 let, takže jsme se logicky zajímali o jejich novou platformu EB", dodává expert na inženýring.

Rapidně produktivní

30 uživatelů: to je počet lidí pracujících se systémem každý den. „Obzvláště důležité bylo zajistit hladký průběh přechodu, aby naši kolegové mohli produktivně pracovat za pomoci EB tak rychle, jak je to jen možné," říká Wirths.

V těchto ohledech vyniká platforma EB jednoduchým, intuitivním ovládáním, které je nezbytné zejména pro procesní inženýring kde se pracuje s obrovským objemem dat.

Ozvěte se nám


Bližší informace o tom, jak Vámi vyplněné osobní údaje zpracováváme, naleznete zde.

DALŠÍ ZPRÁVY ZE SEKCE: NOVINKY a ČLÁNKY

Sociální sítě