Na správné cestě

elektro Engineering Base 16. 08. 2017

HeiterBlick zrychluje proces konstrukce za pomoci Engineering Base

HeiterBlick GmbH vznikla v roce 2004 vyčleněním oddělení údržby společnosti Leipziger Verkehrsbetriebe LVB. Tato společnost vyrábí tramvaje a další kolejová vozidla pro veřejnou dopravu se speciální technologií podvozku, která nabízí vynikající jízdní kvalitu. Její portfolio služeb nabízí také projekty modernizace. O kvalitě této společnosti hovoří celá řada dodávek tramvají používaných od Lipska po Halberstadt a Linz, nebo v Hannoveru. V roce 2012 získal jejich tramvajový systém Bielefeld iF Product cenu v kategorii "Design category".

Komplexnost

Po dlouhém hledání a testování řady SW nástrojů společnost HeiterBlick vyhodnotila, že platforma Engineering Base (EB) je pro ně ideální projekční platforma. EB nabízelo řešení na každý problém a výzvu, kterou výrobce v Lipsku při výběru zadal. "Pro nás bylo důležité, že systém byl schopen aplikovat speciální značící systém definovaný ve výrobních směrnicích FSF. Nový SW nástroj musel být schopen vypořádat se se složitostí našich tramvají s více než 5000 vodiči a 1400 přístroji", říká Andreas Heinze, vedoucí týmu HeiterBlick pro elektro projekci. Technici v HeiterBlick také potřebovali vhodný prostředek pro správu seznamu vodičů, vytvoření seznamu materiálu pro přibližně 400 kabelových svazků na vozidlo a přehlednou tvorbu revizí všech dokumentů.

Volnost

"Byli jsme ohromeni, jakou EB nabízí možnost volby při editaci. Ať již pracujete v grafickém schématu nebo v tabulkovém seznamu, tak informace se automaticky zobrazují i v druhém zobrazení", vysvětluje Andreas Heinze. Dále zdůrazňuje jednoduché a intuitivní ovládání v grafice založené na aplikaci MS Visio.

Rychlost

Po velice krátké době od zavedení a implementace EB bylo možno vytvořit kompletní schéma zapojení pro HeiterBlick Leoliner zakreslené na 120 listech. Okamžitě dostupné seznamy vodičů a schémata svorkovnic tak odsunuly doposud používaný způsob zpracování těchto dat v různých formátech do propadliště dějin. Andreas Heinze je také nadšený další funkcí: "Inteligentní PDF, které obsahuje kompletní dokumentaci s navigací, ušetří čas nejen našim zákazníkům, ale také našim servisním týmům."

Společnost HeiterBlick má na svém seznamu přání stále ještě několik rozpracovaných položek, ale jak potvrzuje Andreas Heinze: "Celkově jsme velmi spokojeni a máme pocit, že jsme perfektně vybaveni pro budoucnost, zejména pokud jde o složité projekty."

Ozvěte se nám


Bližší informace o tom, jak Vámi vyplněné osobní údaje zpracováváme, naleznete zde.

DALŠÍ ZPRÁVY ZE SEKCE: NOVINKY a ČLÁNKY

Sociální sítě