Moderní přístup k provozní dokumentaci

elektro Engineering Base 01. 03. 2018

Provozní dokumentace je nedílnou a důležitou součástí každého technologického celku stejně jako potřeba její aktuálnosti.

Elektronický formát provozní dokumentace vychází v dnešní době z projekčních softwarových nástrojů a je následně k dispozici jak v elektronické verzi, tak i často ještě jen v papírové podobě. Vyhledávací práce v elektronické verzi tak mohou být dvojího druhu. Starší tj. na úrovní složitého dohledávání jednotlivých souborů, které jsou ukládány do elektronických archivů či adresářů bez vzájemné provázanosti a nově pomocí databázového jednoduchého a rychlého vyhledávání.

Nová generace projekčního software Engineering Base (EB) nabízí moderní přístup k provozní dokumentaci uložené ve společné SQL databázi. Pracovníci údržby tak mají dostupnou vzájemně provázanou dokumentaci daného technologického zařízení prostřednictvím jednoduchého a intuitivního webového rozhraní bez nutnosti instalace a znalosti speciálního software.

Dokumentace je dostupná z jakéhokoli místa kde lze spustit webový prohlížeč bez ohledu na to, zdali se jedná o standardní PC, tablet nebo mobil. Odpovídající dokumenty uživatel následně vyhledává pomocí jednoduché a rychlé navigace založené na označení daného přístroje, např. přímo v provozu při identifikaci závady.

Velkým přínosem je přístup ke všem dokumentům, které jsou v SQL databázi platformy EB uloženy. Lze takto zobrazit potřebné výkresy od úvodních technologických schémat (P&ID), přes MaR dokumentaci až k detailním elektro schématům zapojení. Samozřejmostí je i zobrazení připojených fotografií a dalších souborů, např. servisní dokumentaci jednotlivých přístrojů.

Tento moderní způsob přístupu k provozní dokumentaci tedy přináší následující výhody:

  • možnost přístupu z jakéhokoli zařízení typu PC, tablet či mobil
  • jednoduché a intuitivní vyhledávání potřebné dokumentace
  • zobrazení vzájemně provázané víceoborové dokumentace (technologické, MaR, elektro …)
  • dostupnost aktuální (As-Built) dokumentace

Ozvěte se nám


Bližší informace o tom, jak Vámi vyplněné osobní údaje zpracováváme, naleznete zde.

DALŠÍ ZPRÁVY ZE SEKCE: NOVINKY a ČLÁNKY

Sociální sítě