Moderní dokumentace zásobníků plynu a ropy

elektro ELCAD 06. 12. 2016

Nadnárodní společnost IVG AG využívá pro svou dokumentaci systém ELCAD/AUCOPLAN.

IVG AG je realitní společnost, která patří mezi největší v Evropě a spravuje nemovitosti v hodnotě 16 miliard EUR. Důležité projekty této společnosti naleznete v Londýně, Paříži, Bruselu, Frankfurtu, Mnichově a Berlíně.

Mezi její nejvýznamnější aktivity patří správa zásobníků plynu a ropy v německém městečku Etzel poblíž Wilhelmshavenu.

Podzemí

Tady společnost IVG vlastní 40 podzemních prostorů (jeskyní), ve kterých je v hloubce kolem 1000 metrů pod zemí k dispozici 500 000 kubických metrů pro uskladnění ropy a zemního plynu.

Je zde uložena část zákonně stanovených rezerv Spolkové republiky Německo, ale také Nizozemska a Portugalska. Zařízení je napojeno na nejdůležitější mezinárodní potrubní systém pro rozvod zemního plynu a ropy a je považováno za významný energetický uzel.

On-line práce z dokumentací

33 ze 40 jeskyní bylo získáno společností IVG teprve nedávno. Předchozí software pro správu elektro dokumentace dokázal zpracovat pouze grafickou část projektu a nesplňoval tak jejich požadavky.

IVG AG potřebovala vytvořit standardizovanou moderní dokumentaci pro existující zařízení. AUCOTEC AG nabídl svoje řešení - IVG nyní používá ELCAD a AUCOPLAN k projektování a správě dokumentace jak pro elektro, tak i MaR (polní instrumentaci) části zařízení.

Rozhraní terminálového serveru přitom umožňuje z jakéhokoliv připojeného místa on-line práci s ELCAD/AUCOPLAN dokumentací. Integrovaný SW nástroj pro kontrolu kvality dokumentace navíc zajišťuje, že je veškerá dokumentace bezchybná, aktuální a spolehlivá.

Expanze

Do budoucna plánuje firma IVG AG minimálně zdvojnásobit kapacitu jeskyní. V prvním kroku začala využívat systém ELCAD/AUCOPLAN. na 5 pracovištích pro tvorbu dokumentace a na 2 pracovištích potom servisní prohlížeče ELCADview pro správu a prohlížení dokumentace. Také zde plánuje IVG expanzi a postupné rozšiřování počtu pracovišť s dalšími licencemi systému ELCAD/AUCOPLAN.

Ozvěte se nám


Bližší informace o tom, jak Vámi vyplněné osobní údaje zpracováváme, naleznete zde.

DALŠÍ ZPRÁVY ZE SEKCE: NOVINKY a ČLÁNKY

Sociální sítě