MCE: CATIA Mechanical Product Creation

CATIA 05. 12. 2016

Nejprodávanější rozšiřující balíček modulů CATIA V5 PLM Express pro pokročilou tvorbu dílů, sestav, výkresů a zejména ploch. Pokročilé modeláře zaručují rychlejší a efektivnější práci i následné úpravy.

Díky rozšířenému objemovému modeláři můžete snadno vyměnit publikovanou geometrii za jinou bez nutnosti následných složitých úprav všech dalších prvků dílu. Totéž platí i pro práci se sestavami a výměnou celých dílů či podsestav. Dále jsou zde dostupné funkce pro vytváření analýz dílů (křivostních, závitových, úkosových) nebo zobrazení stupňů volnosti jednotlivých dílů v sestavě pro jejich úplné zavazbení. Generování asociativních výkresů z modelů či sestav je zde samozřejmostí. Stejně tak automatická tvorba pozic v sestavě, kusovníku či tabulek souřadnic otvorů.

Parametrický povrchový modelář umožňuje vytvářet plochy tažením profilů (úsečka, kružnice, obecná křivka) po vodicích křivkách, ořezy a zaoblování ploch nebo například i kombinované 3D křivky a různá pole pro multi-instanci prvků.

V neposlední řadě nabízí možnost modelování s využitím funkční technologie, kdy se vytváří tvary s vnitřní logikou (pro přidávání či odebírání materiálu), což vede k rychlejšímu, přehlednějšímu a výkonnějšímu modelování.

Balíček CATIA –Mechanical Product Creation  obsahuje následující moduly:

  • PDG - Part Design 2 – pokročilé modelování objemů; zjednodušuje návrh komplexních dílů objemového modelování v intuitivním prostředí.
  • ASD - Assembly Design 2 – pokročilé tvorby sestav; umožňuje i tvorbu dynamických řezných rovin, rychlou navigaci v hierarchii sestavy, kontrolu kolizí, poznámkování ve 3D, realistický rendering.
  • GS1 - Generative Shape Design 1 – rozšiřující povrchový modelář; tvorba 3D prvků z ploch, tažení profilu podél křivky, n-strané rozšiřování ploch, ořezy pomocí křivek, těles, apod.; pokročilé funkce jako zaoblování a přechodové plochy.
  • FM1 - Functional Molded Parts 1 – speciální modelář plastových odlitků a výlisků, který vychází z technologie vzniku těchto dílů. Použití tohoto modeláře značně redukuje počet použitých operací, protože kromě dostupnosti celé řady technologických prvků jako jsou žebra, výztuhy, mřížky, výstupky a obruby obsahují tyto prvky také informace o technologii výroby dílu.

Ozvěte se nám


Bližší informace o tom, jak Vámi vyplněné osobní údaje zpracováváme, naleznete zde.

DALŠÍ ZPRÁVY ZE SEKCE: NOVINKY a ČLÁNKY

Sociální sítě