Inteligentní potrubí v procesním inženýringu

elektro Engineering Base 24. 11. 2016

Platforma Engineering Base umožňuje inteligentní strukturování a segmentování potrubí.

Společnost AUCOTEC AG vyvinula novou funkcionalitu pro jejich procesně orientovanou platformu Engineering Base (EB), která nyní umožňuje „inteligentnější" definování potrubí v P&ID dokumentech a objektech. V P&ID jsou zpracovávány informace ohledně směru proudění, médiích, teplotách a tlacích. Automatická detekce propojení zobrazuje počátek/konec a rovněž i topologii všech dílčích segmentů se všemi propojenými komponenty, jako jsou ventily, čerpadla, klapky nebo příruby.

Směr proudění určuje posloupnost zařízení, což je důležité pro výrobce potrubí a 3D integraci. Informace o topologii potrubí tvoří zase základ následného izometrického výkresu, který nelze přímo získat z P&ID.

Každý dílčí segment potrubí „ví", ke kterému hlavnímu potrubí patří, stejně tak i zařízení označující začátek a konec, včetně všech ostatních segmentů. EB navíc podle připojeného média automaticky v grafickém dokumentu zobrazí daný typ potrubí odpovídající grafikou.

Základ pro workflow podle mezinárodního standardu potrubních tříd

Pomocí této funkcionality nyní platforma EB podporuje workflow založené na potrubních třídách (pipe classes). To umožňuje významně zjednodušit další výběr materiálu na základě standardizovaných a testovaných potrubních tříd, které jsou nyní v systému definovány. Engineering Base takto podporuje všechny národní a mezinárodní standardy, stejně jako jednotlivé interní standardy.

Ozvěte se nám


Bližší informace o tom, jak Vámi vyplněné osobní údaje zpracováváme, naleznete zde.

DALŠÍ ZPRÁVY ZE SEKCE: NOVINKY a ČLÁNKY

Sociální sítě