Integrace Engineering Base s dalšími podnikovými aplikacemi

Engineering Base 30. 01. 2018

Elektro projekční software standardně pracuje s katalogem přístrojů, do kterého lze data mimo ručního vkládání načíst z dat poskytovaných výrobcem, dodavatelem nebo z datového portálu. V okamžiku kdy uživatel používá jiný IT systém pro správu přístrojů (položek) v rámci dalších firemních procesů, zaniká tak nebo je minimalizována výhoda datových portálů nebo dat poskytovaných na webových stránkách výrobce. Data jsou primárně udržována v ERP či jiném systému a paralelně i v elektro projekčním systému. Pokud tedy má dojít k zefektivnění práce tak je nutno tyto systémy propojit.

 

Propojení Engineering Base a ERP systému Money S4 ve společnosti Barsys s.r.o.

Společnost Barsys s.r.o. je mladá a dynamická firma působící v oblasti průmyslové automatizace. V rámci zefektivnění tvorby elektro dokumentace se rozhodla pro nasazení inženýrské platformy Engineering Base (EB). Jako následný krok byla společností TECHNODAT provedena integrace EB s ERP systémem Money S4. Cílem této integrace bylo sdílení dat mezi katalogem EB a skladovým modulem Money.

Primárním místem pro tvorbu nových přístrojů (položek skladového modulu) je systém Money. V rámci integrace dochází k přenosu a zápisu nových přístrojů z Money do katalogu EB. U přístrojů již existujících v obou systémech dochází v EB k aktualizaci jejich údajů na základě dat definovaných ve skladu v Money.

Přínosy této integrace

Funkčnost integrace byla připravena jako individuální řešení na základě zadání uživatele. Přínosem je sdílení dat mezi systémy, odstranění ručního přepisování, bezchybnost a zrychlení dotčených procesů. Integrací obou systémů takto společnosti Barsys ušetří čas při zpracování dokumentace a umožní i při stoupajících nákladech udržet obdobnou cenu za projekt.

Integrace je pro EB hračka

Takto snadná integrace je možná díky otevřenosti platformy EB a její plně databázové architektuře. Vývojáři v TECHNODATu nebo i v jiné firmě tak mohou bez problému připravit integraci s rozdílnou funkčností na jakoukoli moderní IT aplikaci. Pokud doposud není pro EB obdobná integrace nabízena ze strany výrobce jako standardní řešení tak není překážkou tuto integraci individuálně vyhotovit přesně dle požadavků uživatele a jeho firemních procesů.

Ozvěte se nám


Bližší informace o tom, jak Vámi vyplněné osobní údaje zpracováváme, naleznete zde.

DALŠÍ ZPRÁVY ZE SEKCE: NOVINKY a ČLÁNKY

Sociální sítě