ERKO má světovou cenu

CATIA 3DEXPERIENCE 24. 02. 2017

Moderní sportovní kupé HN R200 je unikátním projektem a výsledkem spolupráce designéra Petra Novagua a Marka Hoffmanna, ředitele rodinné firmy Kovovýroba Hoffmann. Odhodlání prosadit do českého automobilového designu čerstvý kreativní vítr a ruční zpracování na nejvyšší úrovni bylo nyní oceněno prestižní Good Design Award. Tato cena je udělována již od roku 1950 muzeem architektury a designu The Chicago Athenaeum. Erko se tak zařadilo mezi vozy jako Ferrari F12TDF, Ferrari 488 Spider, Audi Q7, Audi R8 nebo Hyunday Vision. 

Zdrojem inspirace pro toto sportovní kupé se stala legendární Škoda 130 RS, jejíž tvary jsou navzdory inovacím na R200 jasně patrné. Unikátní a propracovaný design se pak velmi úspěšně podařilo přenést i do výroby. 

Výsledné dílo je skutečně působivým důkazem odvahy české firmy a dovedností designéra a  konstruktérů, kteří ve firmě Kovovýroby Hoffmann používají softwarové nástroje CATIA a ENOVIA v řešení od firmy Dassault Systèmes implementovaného a rozvíjeného firmou Technodat. 

CHCI ZJISTIT VÍCE O PROJEKTU

Podívejte se na video

Ozvěte se nám


Bližší informace o tom, jak Vámi vyplněné osobní údaje zpracováváme, naleznete zde.

DALŠÍ ZPRÁVY ZE SEKCE: NOVINKY a ČLÁNKY

Sociální sítě