Engineering Base ve firmě Bilfinger Greylogix

elektro Engineering Base 02. 12. 2016

Klienti Bilfinger Greylogix sklízejí výhody nasazení platformy Engineering Base.

Společnost Bilfinger Greylogix působí na mezinárodním trhu a specializuje se na řešení automatizace v oblasti energetiky a také v chemickém, potravinářském a nápojovém průmyslu. Jako certifikovaný Siemens Solution Partner je Bilfinger Greylogix jedním z největších PCS 7 systémových integrátorů.

Firma se od svého založení v roce 2000 rychle rozvíjela až do středně velkého podniku s přibližně 600 zaměstnanci pracujících v osmi pobočkách v Německu a dvou v zahraničí. V hlavním sídle ve Flensburgu je umístěna linka pro výrobu rozváděčů. Od roku 2013 je Greylogix součástí inženýrské a servisní společnosti Bilfinger.

Jeden z řešených problémů byl, že při dodávce kompletního zařízení spolupracovalo velké množství dodavatelů z rozdílných sektorů a každý měl pro dokumentaci své vlastní řešení. "Chtěli jsme pro nasadit nějaký centrální systém, který dává dohromady dokumentaci od všech dodavatelů a přitom ji zařazuje do předem definované struktury a zachovává její provázanost na další části projektu." Vysvětluje Stephan Gaerish, obchodní ředitel společnosti Bilfinger Greylogix.

Bezproblémově: Procesní a elektro inženýring

Volba tedy padla na Engineering Base (EB), jehož objektově orientovaná architektura snižuje potřebné časové náklady na inženýring na minimum. Dle názoru pana Gaerischu je při nasazení EB hmatatelným výsledkem, že různé týmy pracující v oblasti instrumentace, software a hardware mohou nyní společně pracovat ve stejné databázi, čímž dochází k eliminaci duplicitní práce. Druhým důležitým důvodem pro toto rozhodnutí bylo, že EB pokrývá procesní i elektrický inženýring. To je značná výhoda, neboť obě technické oblasti mohou bez problémů spolupracovat.

Kromě toho je Stephan Gaerisch nadšený z rozhraní, který bylo vyvinuto v AUCOTECu pro výměnu dat mezi EB a manažerským systémem společnosti Greylogix: „Prostřednictvím tohoto rozhraní máme přímý přístup na výrobní dokumentaci dodavatelů, která nebyla vytvořena přímo v EB." Podle pana Gaerische je nyní přístup k dokumentům a jejich obsahu značně rychlejší a jednodušší, a to díky centrálnímu úložišti v objektově orientované databázi platformy EB.

Změny: Jen jednou pro všechny reprezentace

Pro dosažení stejného efektu mohou být nyní data změněna jen v tabulkovém seznamu bez nutnosti provádět změnu také v grafickém výkresu. „To nám umožňuje nejen vytvářet dokumentaci rychleji, ale také kvalitněji." Říká hlavní inženýr. Změny daného přístroje se automaticky zobrazí ve všech ostatních grafických dokumentech bez výskytu standardních chyb, které mohou snadno nastat při ručním zpracování.

„Při prezentaci řešení založeného na platformě Engineering Base jsme získali velké renomé hned u první spolupracující firmy." Říká Stephan Gaerisch. „A od teď mohou všichni naši zákazníci těžit z výhod námi nasazeného řešení na bázi Engineering Base."

Ozvěte se nám


Bližší informace o tom, jak Vámi vyplněné osobní údaje zpracováváme, naleznete zde.

DALŠÍ ZPRÁVY ZE SEKCE: NOVINKY a ČLÁNKY

Sociální sítě