Edwards přináší inovace vakuových a emisních řešení na platformě 3DEXPERIENCE

06. 08. 2023

Společnost Edwards je globálním lídrem v oblasti v oblasti vakuových řešení a řešení pro snižování emisí. Společnost začala používat průmyslové řešení Digital Equipment Continuity na platformě 3DEXPERIENCE, aby mohla řídit všechny aspekty životního cyklu vývoje produktu a zajistit bezproblémový tok dat.

Bez vakua - prostoru zbaveného hmoty - by dnes mnoho průmyslových odvětví a výrobků neexistovalo. Vše od farmaceutických výrobků až po lithium-iontové baterie v elektromobilech musí být vyráběno ve sterilním prostředí nebo za nízkého tlaku, a to je možné pouze pomocí vývěv.  
Vedoucí postavení na světovém trhu s vakuovými vývěvami zaujímá společnost Edwards. Tato společnost je součástí společnosti Atlas Copco a její divize v České republice vyvíjí vakuové vývěvy a systémy pro průmyslové zákazníky napříč odvětvími. V nejmodernějším závodě v Lutíně vyrábí Edwards vakuové vývěvy, které obstojí v situacích, které jsou spojeny s manipulací s korozivními, hořlavými, výbušnými a toxickými chemikáliemi.

Společnost Edwards působí na špičkové úrovni, musí být ve spojení s výzkumnými a vývojovými týmy svých zákazníků, aby mohla vytvářet vývěvy na míru, která zajistí bezpečnější, rychlejší, udržitelnější a úspornější procesy a zároveň splní náročné technické parametry a požadavky. 

Potřebuje sdílet data rychlým a velmi bezpečným způsobem, proto jsou nutné nejnovější technologické možnosti, aby udržela krok. S rostoucí poptávkou po vývěvách na míru se rozhodli přesunout své procesy vývoje produktů na platformu 3DEXPERIENCE. Než k tomu došlo, chybělo centralizované prostředí pro ukládání všech dat, které by umožnilo týmům výzkumu a vývoje, konstrukce a kvality efektivněji spolupracovat.

"Technodat nabídl skvělý předprodejní servis, pokud jde o testování licencí na našich datech a 3D modelech," říká vedoucí konstrukce, Jiří Koryčan. "Pomohli nám nasimulovat naše interní procesy, abychom určili nejlepší řešení, a vždy nám poskytli podporu nad rámec svých možností."

Již dříve společnost používala pro navrhování výrobků CATIA V5 a byla připravena přejít na platformu 3DEXPERIENCE, aby sjednotila správu dat a využila její přidružené aplikace ENOVIA a DELMIA.

"Hlavním pozitivem je, že se jedná o databázi a všechny informace jsou chráněné a na jednom místě," řekl Jiří Koryčan. "Data, lidé a zdroje jsou plně propojeny. Už nemusím hledat podrobnosti v tabulkách. Při práci se mohu přihlásit do platformy 3DEXPERIENCE a vidět všechny související úkoly a výsledky. Je to síť pro všechny napříč naší organizací."

V době rychle rostoucích nákladů na energie čelí společnost Edwards a její zákazníci rostoucímu tlaku na udržení ziskovosti. Proto se zaměřují na vývoj řešení vývěv, která jsou spolehlivá, udržitelná, nákladově efektivní a šetří energii ve výrobě.

"Platforma 3DEXPERIENCE nám pomáhá optimalizovat návrh výrobků a obrábění dílů," říká Petr Šmérek, Engineering manager. "Díky podpoře inovací hraje klíčovou roli v našem cíli vyvíjet a vyrábět vakuové produkty, které našim zákazníkům přinášejí dalších 5 % z hlediska energetické účinnosti výrobních procesů. To bude mít významný dopad na jejich vlastní úsilí o snížení spotřeby energie."

Společnost Edwards je přesvědčena o své schopnosti dodávat vakuové vývěvy na míru, které jejím zákazníkům poskytnou konkurenční výhodu a zároveň zajistí, že bude i nadále udržitelně inovovat.

Přečtěte si více

 

Ozvěte se nám


Bližší informace o tom, jak Vámi vyplněné osobní údaje zpracováváme, naleznete zde.

DALŠÍ ZPRÁVY ZE SEKCE: NOVINKY a ČLÁNKY

Sociální sítě