Druhé jednání o vzniku centra 3DEXPERIENCE Metal Additive Manufacturing

3DEXPERIENCE 07. 02. 2018

Dne 6. 2. 2018 proběhlo 2. jednání partnerů českého centra aditivní výroby kovů (CAVK) v Centru pro aplikovaný výzkum Dobříš (CAVD).

Komunita kolem CAVK se od prvního jednání, které se uskutečnilo 9. 1. 2018, rozrostla o nové univerzity, asociace a technologické firmy (VÚT Brno, Klastr aditivní výroby, společnosti Raptech a Nadkov). Významnými hosty byli manažeři společnosti Dassault Systèmes, Dirk Janke a Patrik Stefanides, kteří představili novinky cloudové inženýrské platformy 3DEXPERIENCE, přičemž živě diskutovali s přítomnými o možnostech nasazení pokročilých softwarových nástrojů v prostředí vznikajícího výzkumného centra aditivní výroby kovů.

V rámci celodenního meetingu proběhla exkurze po areálu CAVD se zakladatelem Lumírem Žilou a Petrem Zikmundem, jehož firma Metal3D v areálu již 3 roky vyrábí kovové prototypy na stroji Renishaw. 

Bylo rovněž zahájeno jednání o dlouhodobé strategické spolupráci mezi VÚT Brno, ČVUT, CAVK a COMTES FHT při zakládání nového Národního výzkumného centra kompetence. Dále došlo k důležité dohodě mezi Dassault Systèmes a KOVOSVIT MAS o potřebě vrcholné manažerské schůzky a rozvoji úzké spolupráce mezi vývojáři software a výrobci strojů. Konkrétně byla naznačena možnost budoucí virtualizace nového hybridního výrobního stroje WeldPrint, který byl představen a získal ocenění na MSV 2017. Aditivní výroba kovů je pro průmysl praktickou a atraktivní alternativou k obrábění a slévání.

Jednání otevřelo mnoho nových témat, která si v budoucnu vyžádají další specializované workshopy. Samotné CAVK se za měsíc rozrostlo o nový stroj Pilous, určený k přesnému odřezávání tisků a podpěr od základové desky. Od partnerů jsou do CAVK přislíbeny další dva stroje - šestiosý robot a hybridní obráběcí stroj. Tím pokryje CAVK celý životní cyklus optimalizace kovových dílců.

Partneři projektů se mohou v letošním roce těšit na užší propojení aktivit CAVK s klastrem aditivní výroby a organizaci vysoce specializovaných konferencí. Jejich cílem bude zvýšit konkurenceschopnost českých firem v oblasti aditivní výroby

 

 

 

Ozvěte se nám


Bližší informace o tom, jak Vámi vyplněné osobní údaje zpracováváme, naleznete zde.

DALŠÍ ZPRÁVY ZE SEKCE: NOVINKY a ČLÁNKY

Sociální sítě