Datová podpora rozšířena o prvky firmy Hitachi

elektro Engineering Base ELCAD 02. 12. 2016

Firmy Technodat Elektro, s.r.o. a AEF, s.r.o. se dohodly na doplnění databázových souborů programů ELCAD/AUCOPLAN a Engineering Base o prvky průmyslové automatizace významného Japonského výrobce – koncernu Hitachi.

Firma Hitachi je japonský průmyslový gigant zasahující svými aktivitami do všech oblastí lidské činnosti. Odvětví průmyslové automatizace je pouze jednou malou částí. V rámci své divize Hitachi Industrial Equipment Systems (HIES) nabízí koncern Hitachi průmyslové měniče frekvence pro všeobecné použití, programovatelné automaty a servopohony.

Firma AEF, s.r.o. již 20 let uvádí výrobky průmyslové automatizace koncernu Hitachi na český trh. Vzhledem ke skladbě prodeje se AEF, s.r.o a Technodat Elektro, s.r.o. dohodly v první fázi zařadit do databázových systémů měniče frekvence. Současná nabídka měničů Hitachi pokrývá výkonové rozpětí od 0,1 až po 400kW a je rozdělena dle funkčnosti a vybavenosti do 4 typových řad. Všechny měniče mají v základním vybavení komunikační rozhraní ModBus.

  • Měniče NES-1 s jednofázovým a třífázovým napájením do výkonu 4kW představují optimální řešení co do funkčnosti, výkonu a ekonomické náročnosti pro standardní pohony ventilátorů, čerpadel a dopravníků, nevyžadujících speciální funkce.

  • Sofistikovaná řada měničů frekvence WJ200 s možností vektorového řízení bez nebo se zpětnou vazbou v rozsahu výkonů do 15kW. Tyto měniče frekvence jsou určeny po pohony s vyššími nároky na řízení procesu, dopravníky, vážní systémy, navíjecí a odvíjecí systémy, extrudéry atd.

  • Měniče pro ventilátory a čerpadla řady SJ700B se sníženou přetížitelností. Tato řada měničů je především určena pro pohony systémů, kde se nepředpokládá vysoká momentová dynamika a momentové rázy, což splňují především pohony ventilátorů a oběhových čerpadel.

  • Měniče pro nejnáročnější aplikace představuje řada SJ700. Disponuje až dvojnásobným momentovým přetížením a plně sofistikovaným řízením s možností vektorového řízení bez nebo se zpětnou vazbou, řízením momentu, polohováním a dalšími funkcemi. Výkonový rozsah měničů SJ700 končí na 400kW.

Díky spolupráci s firmou AEF, s.r.o. se nyní dostává uživatelům systémů ELCAD/AUCOPLAN a Engineering Base možnosti využít tradiční japonské preciznosti a spolehlivosti měničů frekvence Hitachi ve svých projektech a aplikacích. Další informace a přístup pro stáhnutí naleznete zde.

Ozvěte se nám


Bližší informace o tom, jak Vámi vyplněné osobní údaje zpracováváme, naleznete zde.

DALŠÍ ZPRÁVY ZE SEKCE: NOVINKY a ČLÁNKY

Sociální sítě