Další vývojový krok

elektro Engineering Base 24. 11. 2016

Engineering Base poskytuje ideální základ pro další vývoj aplikací založených na architektuře webových technologií

Architektura systému a použité technologie hrají klíčovou roli u každého technického výrobku. Moderní technologie je nezbytným předpokladem pro realizaci všech potřebných funkcí odpovídajících současnému vývoji. Celé řady vlastností platformy Engineering Base by nebylo možno dosáhnout s architekturou a technologiemi, které byly k dispozici před 20-30 lety. Se souborově orientovanou aplikací je obtížně řešitelná současná práce více uživatelů v jedné databázi stejně jako současná on-line práce na více projektech.

Základní požadavek je na moderní architekturu a datový model

Při vývoji platformy Engineering Base se AUCOTEC spoléhal důsledně jen na nové technologie. Použitá třívrstvá architektura klient/server umožňuje současnou práci mnoha uživatelů stejně jako možnost nasazení platformy od samostatné pracovní stanice až po celopodnikové řešení s efektivní prací s extrémně velkým objemem dat. Pouze plně databázová architektura je dostatečně flexibilní pro „skutečné" inženýrství a PLM procesy, což je značný rozdíl oproti původním „CAD" technologiím. Engineering Base tak nyní mohou využívat velké projekční týmy např. při projektování celých elektráren nebo rozsáhlých chemických zařízení a to od úvodního návrhu, až po dokumentaci skutečného stavu

Možnosti vývoje budoucích mobilních aplikací (apps)

Poté co Engineering Base přinesl v daném oboru zásadní změnu použitím plně databázové architektury, dochází nyní k dalšímu evolučnímu kroku - rozšíření o webové služby a aplikace pro mobilní tenké klienty. Tyto aplikace se spoléhají na stávající architekturu a jsou v krátkodobém a střednědobém horizontu doplňkem vedle existujícího klienta, který nabízí všechny vlastnosti platformy v jedné aplikaci. Tyto nové aplikace mohou být přizpůsobeny specifickým požadavkům jednotlivých uživatelů a budou tak snadno použitelné.

Díky této pokročilé nejmodernější technologii a architektuře, vyvinuté podobným způsobem jako zavedené PLM a ERP systémy, EB pokračuje jako platforma plně orientovaná na budoucnost a nabízející svým uživatelům bezpečnost dlouhodobé investice.

Ozvěte se nám


Bližší informace o tom, jak Vámi vyplněné osobní údaje zpracováváme, naleznete zde.

DALŠÍ ZPRÁVY ZE SEKCE: NOVINKY a ČLÁNKY

Sociální sítě