Claudius Peters optimalizuje vývoj za pomoci Engineering Base

elektro Engineering Base 13. 11. 2017

Společnost Claudius Peters se specializuje na procesní inženýrství v průmyslu cementu, sádry, uhlí, oceli a hliníku. Již více než 100 let vyvíjí a vyrábí zásobníky, dopravníky, sila, systémy pro broušení a balení, homogenizátory sádry a nabízí v různých oblastech svůj inženýring pro sypké materiály. Celosvětově působící firma Claudius Peters Group GmbH má sídlo v Buxtehude na jihu Hamburku.

Přechod od práce s dokumenty k práci s daty

Claudius Peters spustil interní projekt inovace společnosti. V rámci tohoto projektu padlo zásadní rozhodnutí o nasazení SW platformy Engineering Base (EB). Rozhodujícími faktory při výběru byly zejména datová konzistence, zrychlení procesů a zvýšení kvality. Díky otevřenému datovému modelu EB jsou pro inženýring v Cladius Peters nyní centrálním bodem data místo dokumentů. "Nasazení EB je pro nás důležitá změna a základ pro transformaci našeho softwarového prostředí," vysvětlil Ulrich Cord, manažer skupiny automatizace v dceřiné společnosti Claudius Peters Projects GmbH.

Hladký průběh současně běžících procesů

EB jako nové řešení splnilo nejdůležitější požadavky odborníků na propojení jejich dat a SW nástrojů. Cord zdůraznil, že EB umožňuje použít doslova datový most mezi různými profesemi a nabízí zcela novou komunikaci. Výsledkem je posílení porozumění a spolupráce procesních a elektro inženýrů, což má pozitivní vliv na proces vývoje výrobku. "Současná editace projektu funguje hladce, a to i u 20 uživatelů. Společný datový model zajišťuje, že všechny informace jsou aktuální“, potvrzuje získané zkušenosti manažer Ulrich Cord.

EB definuje standardy

Odborníci v Claudius Peters se po implementaci EB zaměřili na standardizaci. Hlavním úkolem bylo rozumně definovat a strukturovat prvky, moduly a části zařízení jako standardní objekty. Když jsou takto připravené standardy jednou uloženy v databázi EB, tak je možno výrazně snížit náklady na další projekty a noví uživatelé se mohou rychleji seznámit se systémem.

EB může také zlepšit spolupráci firemních softwarových nástrojů, jako je ERP a 3D, a dále omezit duplicitní údržbu dat. Společnost Claudius Peters dále uvažuje v rámci „Industry 4.0“ o propojení EB dat s provozními daty a chybovými hlášeními. Závěrem Ulrich Corda říká: "EB podporuje náš inženýring důsledně a inteligentně. Z dlouhodobého hlediska tak můžeme plnit naši misi - poskytovat inženýring na světové úrovni pro zákazníky světové třídy."

Podívejte se na video:

Ozvěte se nám


Bližší informace o tom, jak Vámi vyplněné osobní údaje zpracováváme, naleznete zde.

DALŠÍ ZPRÁVY ZE SEKCE: NOVINKY a ČLÁNKY

Sociální sítě