CATIA V5 – FTX (3D Master)

CATIA 17. 07. 2017

Jedná se o balíček s rozšiřující funkcionalitou pro tvorbu a editaci tolerancí a anotací přímo v prostředí 3D modelu. Je základem tzv. bezvýkresové výroby.

Obsahuje dva moduly - 2D Layout for 3D Design a 3D Functional Tolerancing and Annotations.

2D Layout for 3D Design umožňuje konstrukci 3D modelů z 2D koncepční geometrie. A naopak je s tím spojená i jednoduchá tvorba 2D výkresů z 3D modelů. Úzce tak propojuje oblast 2D a 3D pro jednodušší a rychlejší tvorbu modelů.

3D Functional Tolerancing and Annotations obsahuje nástroje pro používání anotací a tolerancí v 3D prostředí přímo na modelu. Tyto anotace a tolerance jsou plně asociativní s 3D geometrií a je možné je vytvářet v různých pohledech či řezech. Toleranční anotace jsou plně v souladu s mezinárodními standardy. Při zobrazování anotací v 3D prostředí je možné využít filtrování, např. dle pohledu, typu anotací, atd.

S využitím anotací a tolerancí ve 3D se značně zrychluje návrh produktu a odpadá nutnost tvorby 2D výkresů.

Balíček FTX (3D Master) obsahuje následující moduly:

  • LO1 - 2D Layout for 3D Design 1 – konstrukce 3D modelů z 2D koncepční geometrie. Jednoduchá tvorba 2D výkresů z 3D modelů
  • FTA - 3D Functional Tolerancing and Annotations 2 – modul pro tvorbu a správu tolerancí a anotací v 3D prostředí. Tvorba a sdílení tolerancí a anotací součástí je plně asociativní s jejich 3D geometrií. Syntaktická a sémantická kontrola tolerančních anotací v souladu s mezinárodními standardy. Zobrazení a filtrování anotací v 3D prostředí a možností vkládání do šablon.

Bližší informace o tom, jak Vámi vyplněné osobní údaje zpracováváme, naleznete zde.

Ozvěte se nám


Bližší informace o tom, jak Vámi vyplněné osobní údaje zpracováváme, naleznete zde.

DALŠÍ ZPRÁVY ZE SEKCE: NOVINKY a ČLÁNKY

Sociální sítě