BMW Group důvěřuje platformě 3DEXPERIENCE!

01. 02. 2024

Společnosti Dassault Systèmes a BMW Group uzavřely dlouhodobé strategické partnerství, které bude tvořit základ pro inženýrskou činnost BMW Group. Více než 17 000 zaměstnanců této prémiové automobilky napříč různými inženýrskými obory bude pracovat na platformě 3DEXPERIENCE, aby urychlilo vývoj všech automobilů od jejich vzniku až po výrobu.

V odvětví, kde jsou řešení pro udržitelnou mobilitu s pokročilými technologiemi faktory, které odlišují od konkurence, vrací partnerství mezi Dassault Systèmes a BMW Group také základní roli platformy 3DEXPERIENCE, která spočívá v tom, že umožňuje rychlejší dodávání produktů na trh. Virtuální dvojče, které je součástí platformy, zefektivní spolupráci v rámci celého podniku a způsob, jakým jsou dodávána data. Díky tomu budou inženýrská oddělení v automobilovém průmyslu, která se skládají z velkého počtu lidí, samostatnější a zároveň propojenější.  

"Inženýrské procesy můžeme optimalizovat pouze tehdy, pokud budeme myslet digitálně a spolupracovat s využitím integrovaných dat. Platforma 3DEXPERIENCE podpoří BMW Group v budoucnosti a pomůže nám dosáhnout vyšší úrovně kvality procesů," řekl Julien Hohenstein, viceprezident pro procesy, digitalizaci a řízení nabídek v oddělení vývojového výzkumu BMW Group.

S platformou 3DEXPERIENCE jako základním prostředím pro vývoj produktů BMW Group budou všechna konstrukční oddělení společnosti pracovat na virtuálním dvojčeti vozidla, které lze v reálném čase konfigurovat do několika variant s využitím integrovaných dat.To týmům umožní opakovaně používat komponenty, řídit složitost variability vozu a zkrátit dobu od vývoje k výrobě. Kromě toho může BMW Group snadno přesunout data ze svých stávajících IT řešení a rozšířit svou inženýrskou platformu o další obory, jako je modelování a simulace.

Toto strategické partnerství mezi společnostmi Dassault Systèmes a BMW představuje další fázi jejich dlouhodobé spolupráce.Obě společnosti již několik desetiletí spojují své znalosti a know-how v oblasti technologických inovací pro oblasti, jako je plánování výroby, navrhování dílů a efektivita výroby.


"BMW Group a Dassault Systèmes jsou technologické společnosti, které vstupují do nové éry sdílení inovací s cílem vytvářet ty nejlepší produkty," řekl Laurence Montanari, viceprezident pro dopravu a mobilitu ve společnosti Dassault Systèmes. "Díky platformě 3DEXPERINECE může BMW Group transformovat svůj vývojový proces tak, aby svým zákazníkům poskytla osobní a trvalý zážitek." 

 

Zdroj: 

Klikněte pro zobrazení původního článku.

DALŠÍ ZPRÁVY ZE SEKCE: NOVINKY a ČLÁNKY

Sociální sítě