Engineering Base pomáhá pri spracovaní káblových zväzkov

elektro, Engineering Base, 27. 02. 2017

Príklady úspešného nasadenia a reálnych prínosov Engineering Base v letecké a satelitnej technike.

Na nedávnom seminári „Technology Day“ v Hannoveru (viac info tu) prednášajúci predali počúvajúcim celú radu zaujímavých informácií o výhodách nasadenia platformy Engineering Base (EB) v oblasti leteckej a satelitnej techniky. Nižšie si môžete prečítať stručné informácie u vybraných zákazníkov.

Rôzne výrobky - jedno riešenie

Avšak výrobky jednotlivých spoločností sú rozdielne a ich metodika spracovania dokumentácie a výroby káblových zväzkov sa značne odlišuje, tak všetky spojuje jeden dôležitý míľnik - úspešné nasadenie platformy EB.

Airbus Defense & Space

Platforma EB je v této společnosti standardním nástrojem pro zpracování kabeláže u všech zařízení pro pozemní observatoře a veškeré vědecké projekty. Hlavním přínosem nasazení EB je jeho pružnost a volnost při různých pracovních postupech. Místo toho, aby uživatel musel upravit svůj proces návrhu tak se EB přizpůsobil pracovnímu postupu společnosti Airbus.

Airbus satelit Sentinel 2A - 1.000 konektorů, více než 31.000 kontaktů, 2.500 kabelových segmentů a 230 výkresů (obr. č. 1)

Airbus satelit EarthCARE - více než 1.500 konektorů, 46.000 kontaktů, 4.400 kabelových segmentů a 330 výkresů (obr. č. 2)

OHB System AG

Společnost OHB System AG využívá aktuálně platformu EB „jen“ pro návrh kabelových svazků svých satelitů. V budoucnu bude ovšem EB zaveden pro kompletní workflow - od systémového inženýrství přes bloková schémata až po detailní obvodová schémata. Nepřehlédnutelný přínos je zde vidět ze vzájemného propojení různých typů dokumentace. Tímto způsobem jsou odstraněny veškeré vzájemné datové nesoulady a významně urychlen proces zpracování dokumentace.

OHB tým a satelit Galileo FOC (viz. obrázky níže)

Thales Alenia Space

Zástupce francouzské společnosti Thales Alenia Space hovoří o enormních úsporách času dosažených díky automatického generování schémat u svých raketoplánů a satelitů. Grafická schémata zapojení se automaticky vytvářejí na základě tabulkových dat o jednotlivých vodičích. Tímto způsobem lze velice rychle zadat velké množství dat a vytvořit z nich odpovídající výkresy. Ruční zpracování dokumentace provázené různými chybami je tak již minulostí.

DALŠÍ ZPRÁVY ZE SEKCE: NOVINKY a ČLÁNKY

Socální sítě

Newsletter