3DEXPERIENCE řešení ve firmě DEKONA

3DEXPERIENCE 26. 02. 2018

Společnost DEKONA byla založena ve Zvoleně roku 1996 jako ryze slovenská firma. Patří k významným dodavatelům komplexních technologických, především upínacích zařízení pro svařování, opracování, montáž, manipulaci a měření. Jejich odběrateli jsou renomované firmy z oblasti výroby zemědělských a stavebních strojů a železniční techniky. 

Spolupráce se společností Technodat začala v roce 2004 dodávkou CAD řešení CATIA V5. Postupně se CAD řešení rozšířilo o nástroje DELMIA pro NC programování a CATIA Composer pro tvorbu obchodních nabídek a montážních návodů.

"V roce 2013 nám společnost Technodat vypracovala tzv. "BVA analýzu". BVA nám pomohla odhalit úzká místa v procesech a definovat možnosti pro jejich eliminaci. Zavedení PLM systému jsme považovali jako nezbytný krok pro další rozvoj firmy. 3DEXPERIENCE řešení a firmu Technodat jsme vybrali z mnoha nabídek". Říká v rozhovoru Ing. Koloman Lenčo

PLM řešení na platformě 3DEXPERIENCE ve firmě DEKONA je speciální tím, že integruje 4 různé CAD systémy. Pro uspokojení požadavků svých odběratelů je DEKONA nucená pracovat ve více CAD systémech a v nich dodržovat standardy svých zákazníků. To způsobovalo komplikace ve výrobě a v nákupu. V současnosti se každý projekt realizuje v tzv. "DEKONA standardu" a až pro účely exportu dokumentace se generují výstupy do požadovaného standardu odběratele. Celé PLM řešení je integrované s podnikovým ERP plánovacím systémem SPIN. To zjednodušilo komunikaci ve firmě a procesy se staly přehlednějšími.

"Společnost Technodat je pro firmu DEKONA s.r.o. partnerem, který nás v první řadě posouvá kupředu a svými řešeními nám dává příležitost prosadit se u našich zákazníků na celém světě. Nabízí nám řešení, které zlepšují a zefektivňují práci." Dodává Ing. Koloman Lenčo.

Skupina firem Technodat patří k předním dodavatelům řešení, podporující vývoj nových výrobků a inženýrských služeb v České republice a na Slovensku.

Holdingová firma Technodat, CAE-systémy, s.r.o. patří trvale k nejlépe hodnoceným partnerům firmy Dassault Systèmes, jako i dodavatele platformy 3DEXPERIENCE a celé řady aplikací, jako jsou například CATIA nebo ENOVIA.

 

 

Podívejte se na video o implementaci 3DEXPERIENCE řešení ve společnosti DEKONA

Ozvěte se nám


Bližší informace o tom, jak Vámi vyplněné osobní údaje zpracováváme, naleznete zde.

DALŠÍ ZPRÁVY ZE SEKCE: NOVINKY a ČLÁNKY

Sociální sítě