CATIA: přední světové řešení pro 3D návrh inovativního výrobku

CATIA je průkopník mezi obchodními značkami společnosti Dassault Systèmes.

CATIA logo

CATIA se nachází daleko za hranice tradičních 3D CAD softwarových nástrojů a nabízí jedinečný zážitek z digitálního výrobku, založený na platformě 3DEXPERIENCE. Udržitelný rozvoj je hnací silou společnosti po celém světě pro vytváření konstantního proudu inovativních a inspirativních inteligentních výrobků.

"CATIA výrazně zlepšila naše schopnosti vytvářet konstrukční návrh, který pak můžeme realizovat vysoce efektivními výrobními procesy."

Richard Cochrane, technický ředitel a zakladatel, Quietrevolution

CATIA Design: průmyslový design a pokročilé modelování ploch "Class-A"

Design jako konkurenční výhoda

Od elektroniky až po automobilový průmysl a balené spotřební zboží hraje design důležitou roli v tom, zda bude výrobek úspěšný na trhu. Jak dodat esteticky i funkčně vynikající výrobky?

CATIA je schopna vyřešit veškeré konstrukční požadavky na estetický tvar výrobku a poskytuje designérům všechny potřebné nástroje pro průmyslový design a pokročilé modelování složitých viditelných ploch exteriéru i interiéru nejvyšší optické kvality "Class-A".

Mechanical Engineering: nový prostor pro strojní konstruktéry

Optimalizace návrhu pro optimální výrobní proces

Výrobky se stávají stále složitějšími a požadavky na jejich výkon a kvalitu jsou náročnější. Je tedy velice důležité získat včasný obraz o klíčových faktorech kvality a výkonnosti výrobků. CATIA toto poskytuje a umožňuje rychlý vývoj vysoce kvalitních strojírenských výrobků.

Strojní konstruktéři vybaveni výkonnými 3D modelovacími nástroji získávají přehled o plnění klíčových faktorů kvality a výkonu výrobku již v počátečních fázích jejich vývoje. Digitální prototypování v kombinaci s digitálními analýzami a simulacemi umožňuje vývojovým týmům prakticky vytvářet a analyzovat mechanický výrobek v jeho provozním prostředí.

CATIA Mechanical Engineering umožňuje tvorbu jakéhokoliv typu 3D sestavy pro širokou škálu strojírenských procesů. Řeší specifické požadavky z širokého spektra průmyslových odvětví a jejich procesů, včetně odlévání a kování dílů, vstřikování plastů a jiných lisovacích operací, moderních svařovacích a upínacích operací, včetně návrhu a výroby kompozitních dílů, obráběných a tvářených plechových dílů.

Inženýři se mohou plně spolehnout na 3D modelovací nástroje CATIA pro úplnou definici mechanického výrobku, včetně funkčních tolerancí, 3D poznámek nebo kinematiky. Předdefinované procesy v CATIA výrazně zvyšují produktivitu práce strojních konstruktérů, a to nejen díky rychlejšímu návrhu mechanické konstrukce, ale také díky výrazně kratšímu času na provedení případné změny 3D modelu.

Electrical& Fluid Systems Design pro správu složitosti výrobku

Electrical Wire Harness Design & Drawing

Ve všech složitějších výrobcích, ať už to jsou letadla, automobily, lodě nebo bílé zboží, se počet a délka drátů a elektrických kabelů neustále zvyšuje. Jak se vám daří zvládat tuto složitost a zároveň uvádět své výrobky na trh včas? Řešení společnosti Dassault Systèmes pro návrh elektrických kabelových svazků umožňuje elektrickým konstruktérům efektivní návrh elektrických systémů v rámci spolupráce se strojními konstruktéry při jejich společném návrhu komplexního virtuálního výrobku.

CATIA Fluid Design

Kapalinové systémy jsou součástí nesčetných průmyslových aplikací pro přesun kapalných surovin a jejich následné zpracování do podoby různých užitečných produktů. Návrh těchto fluidních systémů je řízen množstvím různých typů norem a specifikací, které definují jejich kodifikaci, klasifikaci a možnost použití. Kromě toho existují specifické atributy komponent kapalinových systémů a daná pravidla pro jejich návrh a výrobu.

CATIA Fluid Design poskytuje kompletní a jednotnou definici kapalinových systémů pro všechna odvětví průmyslu, integrujcí know-how a standardy organizace s danými normami a požadovanými předpisy.

Systems Engineering pro oživení výrobku

Jak se vám daří současně zvládat aplikace pro modelování výrobku a pro jeho simulace a přitom ho dodávat na trh včas? Dassault Systèmes nabízí jedinečné řešení, které umožňuje a plně podporuje proces rozvoje systémového inženýrství napříč jednotlivými disciplinami, od modelování přes simulace, ověřování až po řízení systémů.

Mistrovství při procesu vývoje multi-disciplinárních systémů

Vývojáři "inteligentních" výrobků, jako jsou automobily, letadla, průmyslová zařízení a další složitá elektromechanická zařízení, nyní požadují jednotný a integrovaný přístup k systémovému inženýrství. Organizace potřebují sadu nástrojů, které jim umožní řídit komplexní výrobek, a to včetně procesu vývoje jeho systémů, a zároveň jim umožní rychle definovat vzájemné vztahy (a orientovet se v nich), existující mezi různými systémy a artefakty, které popisují tyto složité výrobky.

Řešení pro systémové inženýrství společnosti Dassault Systèmes poskytuje unikátní otevřenou (a rozšiřitelnou) platformu pro vývoj inženýrských systémů, která plně integruje mezioborové discipliny a podporuje podnikové procesy, potřebné pro vývoj těchto složitých "kyber-fyzikálních" výrobků. Tento systémový inženýrský přístup umožňuje organizacím snadněji a rychleji vyhodnotit požadavky na změnu nebo na vývoj nového resp. variantního výrobku a optimalizovat celkové náklady na vývoj výrobků a jejich systémů.

Kontaktujte násPoložky označené hvězdičkou (*) jsou povinné

Jsme certifikovaným partnerem společnosti Dassault Systèmes

Certifikáty firmy Technodat

Nejnovější reference

 • RUBENA a.s. logo

  "Zásadní výhoda oproti Creo má pro nás CATIA v modulu Generative Shape Design, kde tvorba ploch a orientace v modelovém stromě je jednodušší a intuitivnější než v Creo a CATIA zvládne složitější plochy lépe." Michal Novák, RnD Bicycle Tyres and Tubes, Rubena a.s.

 • SYSCAE s.r.o. n logo

  Společnost SYSCAE vznikla v roce 1986 a věnovala se od svého založení návrhu a implementaci CAD/CAM/CAE, PDM/PLM řešení a konstrukčním pracím.

Aktuality

Další aktuality


Ukázka newsletteru

Vyjádření našich zákazníků

 • DEL a.s.
  ing. Ivan Vrbecký, vedoucí konstrukce a projekce divize Engineering společnosti DEL a.s.

  Ze strany zákazníků z automobilového průmyslu, pro které nyní převážně navrhujeme svá zařízení, jsou stále větší požadavky na vzájemnou komunikaci v CATIA formátech, Pro/E přestává vyhovovat, CATIA je podle našich zkušeností méně náročná na hardware, má lepší ovládání a obecně je pro nás vhodnější právě pro konstrukci svařovacích přípravků. Naše snaha (prakticky od roku 2009) postupně přecházet od Pro/E ke CATIA byla častečně naplněna v červnu 2012, kdy jsme si od Technodatu pořídili 3 nová konstrukční pracoviště na platformě CATIA V5 PLM Express).

 • Linaset a.s.
  Mgr. Jiří Zaoral, vedoucí OTŘ v Linaset

  Nyní, po zavedení řešení ENOVIA SmarTeam, je dokumentace zcela jednoznačná, vždy schválená a tedy aktuální a platná, existuje její jednoznačně daná struktura a všichni účastníci projektu vědí, kde mají co hledat a kde co ukládat a v jaké (standardizované) podobě.