CATIA: přední světové řešení pro 3D návrh inovativního výrobku

CATIA je průkopník mezi obchodními značkami společnosti Dassault Systèmes.

CATIA logo

CATIA se nachází daleko za hranice tradičních 3D CAD softwarových nástrojů a nabízí jedinečný zážitek z digitálního výrobku, založený na platformě 3DEXPERIENCE. Udržitelný rozvoj je hnací silou společnosti po celém světě pro vytváření konstantního proudu inovativních a inspirativních inteligentních výrobků.

"CATIA výrazně zlepšila naše schopnosti vytvářet konstrukční návrh, který pak můžeme realizovat vysoce efektivními výrobními procesy."

Richard Cochrane, technický ředitel a zakladatel, Quietrevolution

CATIA Design: průmyslový design a pokročilé modelování ploch "Class-A"

Design jako konkurenční výhoda

Od elektroniky až po automobilový průmysl a balené spotřební zboží hraje design důležitou roli v tom, zda bude výrobek úspěšný na trhu. Jak dodat esteticky i funkčně vynikající výrobky?

CATIA je schopna vyřešit veškeré konstrukční požadavky na estetický tvar výrobku a poskytuje designérům všechny potřebné nástroje pro průmyslový design a pokročilé modelování složitých viditelných ploch exteriéru i interiéru nejvyšší optické kvality "Class-A".

Mechanical Engineering: nový prostor pro strojní konstruktéry

Optimalizace návrhu pro optimální výrobní proces

Výrobky se stávají stále složitějšími a požadavky na jejich výkon a kvalitu jsou náročnější. Je tedy velice důležité získat včasný obraz o klíčových faktorech kvality a výkonnosti výrobků. CATIA toto poskytuje a umožňuje rychlý vývoj vysoce kvalitních strojírenských výrobků.

Strojní konstruktéři vybaveni výkonnými 3D modelovacími nástroji získávají přehled o plnění klíčových faktorů kvality a výkonu výrobku již v počátečních fázích jejich vývoje. Digitální prototypování v kombinaci s digitálními analýzami a simulacemi umožňuje vývojovým týmům prakticky vytvářet a analyzovat mechanický výrobek v jeho provozním prostředí.

CATIA Mechanical Engineering umožňuje tvorbu jakéhokoliv typu 3D sestavy pro širokou škálu strojírenských procesů. Řeší specifické požadavky z širokého spektra průmyslových odvětví a jejich procesů, včetně odlévání a kování dílů, vstřikování plastů a jiných lisovacích operací, moderních svařovacích a upínacích operací, včetně návrhu a výroby kompozitních dílů, obráběných a tvářených plechových dílů.

Inženýři se mohou plně spolehnout na 3D modelovací nástroje CATIA pro úplnou definici mechanického výrobku, včetně funkčních tolerancí, 3D poznámek nebo kinematiky. Předdefinované procesy v CATIA výrazně zvyšují produktivitu práce strojních konstruktérů, a to nejen díky rychlejšímu návrhu mechanické konstrukce, ale také díky výrazně kratšímu času na provedení případné změny 3D modelu.

Electrical& Fluid Systems Design pro správu složitosti výrobku

Electrical Wire Harness Design & Drawing

Ve všech složitějších výrobcích, ať už to jsou letadla, automobily, lodě nebo bílé zboží, se počet a délka drátů a elektrických kabelů neustále zvyšuje. Jak se vám daří zvládat tuto složitost a zároveň uvádět své výrobky na trh včas? Řešení společnosti Dassault Systèmes pro návrh elektrických kabelových svazků umožňuje elektrickým konstruktérům efektivní návrh elektrických systémů v rámci spolupráce se strojními konstruktéry při jejich společném návrhu komplexního virtuálního výrobku.

CATIA Fluid Design

Kapalinové systémy jsou součástí nesčetných průmyslových aplikací pro přesun kapalných surovin a jejich následné zpracování do podoby různých užitečných produktů. Návrh těchto fluidních systémů je řízen množstvím různých typů norem a specifikací, které definují jejich kodifikaci, klasifikaci a možnost použití. Kromě toho existují specifické atributy komponent kapalinových systémů a daná pravidla pro jejich návrh a výrobu.

CATIA Fluid Design poskytuje kompletní a jednotnou definici kapalinových systémů pro všechna odvětví průmyslu, integrujcí know-how a standardy organizace s danými normami a požadovanými předpisy.

Systems Engineering pro oživení výrobku

Jak se vám daří současně zvládat aplikace pro modelování výrobku a pro jeho simulace a přitom ho dodávat na trh včas? Dassault Systèmes nabízí jedinečné řešení, které umožňuje a plně podporuje proces rozvoje systémového inženýrství napříč jednotlivými disciplinami, od modelování přes simulace, ověřování až po řízení systémů.

Mistrovství při procesu vývoje multi-disciplinárních systémů

Vývojáři "inteligentních" výrobků, jako jsou automobily, letadla, průmyslová zařízení a další složitá elektromechanická zařízení, nyní požadují jednotný a integrovaný přístup k systémovému inženýrství. Organizace potřebují sadu nástrojů, které jim umožní řídit komplexní výrobek, a to včetně procesu vývoje jeho systémů, a zároveň jim umožní rychle definovat vzájemné vztahy (a orientovet se v nich), existující mezi různými systémy a artefakty, které popisují tyto složité výrobky.

Řešení pro systémové inženýrství společnosti Dassault Systèmes poskytuje unikátní otevřenou (a rozšiřitelnou) platformu pro vývoj inženýrských systémů, která plně integruje mezioborové discipliny a podporuje podnikové procesy, potřebné pro vývoj těchto složitých "kyber-fyzikálních" výrobků. Tento systémový inženýrský přístup umožňuje organizacím snadněji a rychleji vyhodnotit požadavky na změnu nebo na vývoj nového resp. variantního výrobku a optimalizovat celkové náklady na vývoj výrobků a jejich systémů.

Kontaktujte násPoložky označené hvězdičkou (*) jsou povinné

Jsme certifikovaným partnerem společnosti Dassault Systèmes

Certifikáty firmy Technodat

Nejnovější reference

 • RUBENA a.s. logo

  "Zásadní výhoda oproti Creo má pro nás CATIA v modulu Generative Shape Design, kde tvorba ploch a orientace v modelovém stromě je jednodušší a intuitivnější než v Creo a CATIA zvládne složitější plochy lépe." Michal Novák, RnD Bicycle Tyres and Tubes, Rubena a.s.

 • SYSCAE s.r.o. n logo

  Společnost SYSCAE vznikla v roce 1986 a věnovala se od svého založení návrhu a implementaci CAD/CAM/CAE, PDM/PLM řešení a konstrukčním pracím.

Aktuality

 • Webinář: Jak na řízení variant výrobků?

  Až 75% úspěšných průmyslových inovátorů řídí systematicky konfigurace svých výrobků. Cesta k ziskovosti závisí na tom, zda a jak výrobci strojů realizují správné postupy pro efektivní řízení variant. Jaká je situace ve Vaší firmě?

  16. 11. 2016

 • Nová položka TECHNODAT pořádal POWER FORUM 2016

  Ve dnech 19. a 20. října se konal již tradiční odborný seminář, tentokráte na téma databázové projektování a moderní správa projektové dokumentace v oblasti přenosu a distribuce elektrické energie.

  07. 11. 2016

Další aktuality


Ukázka newsletteru

Vyjádření našich zákazníků

 • MINERVA BOSKOVICE, a.s.
  Jiří Ondráček, CAx koordinátor ve společnosti MINERVA BOSKOVICE, a.s.

  3DVIA Composer se aktivně využívá především v interní komunikaci, konkrétně při montáži prototypů a prvních kusů ověřovací série. Slouží nám jako nástroj pro komfortní tvorbu elektronických montážních návodů a k jejich prohlížení (prostřednictvím 3DVIA Player) na montáži strojů. Již máme šicí stroj, který je 100% navržen v CATIA V5 (veškeré díly i podskupiny) a tato data převedeny do SMG, nativního formátu 3DVIA Composer, kde jsou z nich vytvářeny publikace pro podporu pracovníků na montáži šicích strojů. Ti pak již samozřejmě nepotřebují licenci CATIA.

 • Letasol spol. s r.o.
  Michal Vondrák, vedoucí technologie LETASOL

  Rádi jsme upřednostnili novou moderní verzi CATIA V6, která nemá problém s načítáním dat z CATIA V5 a STEP. DELMIA pak už pro nás byla logickou volbou pro programování NC obráběcích strojů, protože jakákoliv změna na modelu se ihned promítne do obráběcích cyklů.