CATIA: přední světové řešení pro 3D návrh inovativního výrobku

CATIA je průkopník mezi obchodními značkami společnosti Dassault Systèmes.

CATIA logo

CATIA se nachází daleko za hranice tradičních 3D CAD softwarových nástrojů a nabízí jedinečný zážitek z digitálního výrobku, založený na platformě 3DEXPERIENCE. Udržitelný rozvoj je hnací silou společnosti po celém světě pro vytváření konstantního proudu inovativních a inspirativních inteligentních výrobků.

"CATIA výrazně zlepšila naše schopnosti vytvářet konstrukční návrh, který pak můžeme realizovat vysoce efektivními výrobními procesy."

Richard Cochrane, technický ředitel a zakladatel, Quietrevolution

CATIA Design: průmyslový design a pokročilé modelování ploch "Class-A"

Design jako konkurenční výhoda

Od elektroniky až po automobilový průmysl a balené spotřební zboží hraje design důležitou roli v tom, zda bude výrobek úspěšný na trhu. Jak dodat esteticky i funkčně vynikající výrobky?

CATIA je schopna vyřešit veškeré konstrukční požadavky na estetický tvar výrobku a poskytuje designérům všechny potřebné nástroje pro průmyslový design a pokročilé modelování složitých viditelných ploch exteriéru i interiéru nejvyšší optické kvality "Class-A".

Mechanical Engineering: nový prostor pro strojní konstruktéry

Optimalizace návrhu pro optimální výrobní proces

Výrobky se stávají stále složitějšími a požadavky na jejich výkon a kvalitu jsou náročnější. Je tedy velice důležité získat včasný obraz o klíčových faktorech kvality a výkonnosti výrobků. CATIA toto poskytuje a umožňuje rychlý vývoj vysoce kvalitních strojírenských výrobků.

Strojní konstruktéři vybaveni výkonnými 3D modelovacími nástroji získávají přehled o plnění klíčových faktorů kvality a výkonu výrobku již v počátečních fázích jejich vývoje. Digitální prototypování v kombinaci s digitálními analýzami a simulacemi umožňuje vývojovým týmům prakticky vytvářet a analyzovat mechanický výrobek v jeho provozním prostředí.

CATIA Mechanical Engineering umožňuje tvorbu jakéhokoliv typu 3D sestavy pro širokou škálu strojírenských procesů. Řeší specifické požadavky z širokého spektra průmyslových odvětví a jejich procesů, včetně odlévání a kování dílů, vstřikování plastů a jiných lisovacích operací, moderních svařovacích a upínacích operací, včetně návrhu a výroby kompozitních dílů, obráběných a tvářených plechových dílů.

Inženýři se mohou plně spolehnout na 3D modelovací nástroje CATIA pro úplnou definici mechanického výrobku, včetně funkčních tolerancí, 3D poznámek nebo kinematiky. Předdefinované procesy v CATIA výrazně zvyšují produktivitu práce strojních konstruktérů, a to nejen díky rychlejšímu návrhu mechanické konstrukce, ale také díky výrazně kratšímu času na provedení případné změny 3D modelu.

Electrical& Fluid Systems Design pro správu složitosti výrobku

Electrical Wire Harness Design & Drawing

Ve všech složitějších výrobcích, ať už to jsou letadla, automobily, lodě nebo bílé zboží, se počet a délka drátů a elektrických kabelů neustále zvyšuje. Jak se vám daří zvládat tuto složitost a zároveň uvádět své výrobky na trh včas? Řešení společnosti Dassault Systèmes pro návrh elektrických kabelových svazků umožňuje elektrickým konstruktérům efektivní návrh elektrických systémů v rámci spolupráce se strojními konstruktéry při jejich společném návrhu komplexního virtuálního výrobku.

CATIA Fluid Design

Kapalinové systémy jsou součástí nesčetných průmyslových aplikací pro přesun kapalných surovin a jejich následné zpracování do podoby různých užitečných produktů. Návrh těchto fluidních systémů je řízen množstvím různých typů norem a specifikací, které definují jejich kodifikaci, klasifikaci a možnost použití. Kromě toho existují specifické atributy komponent kapalinových systémů a daná pravidla pro jejich návrh a výrobu.

CATIA Fluid Design poskytuje kompletní a jednotnou definici kapalinových systémů pro všechna odvětví průmyslu, integrujcí know-how a standardy organizace s danými normami a požadovanými předpisy.

Systems Engineering pro oživení výrobku

Jak se vám daří současně zvládat aplikace pro modelování výrobku a pro jeho simulace a přitom ho dodávat na trh včas? Dassault Systèmes nabízí jedinečné řešení, které umožňuje a plně podporuje proces rozvoje systémového inženýrství napříč jednotlivými disciplinami, od modelování přes simulace, ověřování až po řízení systémů.

Mistrovství při procesu vývoje multi-disciplinárních systémů

Vývojáři "inteligentních" výrobků, jako jsou automobily, letadla, průmyslová zařízení a další složitá elektromechanická zařízení, nyní požadují jednotný a integrovaný přístup k systémovému inženýrství. Organizace potřebují sadu nástrojů, které jim umožní řídit komplexní výrobek, a to včetně procesu vývoje jeho systémů, a zároveň jim umožní rychle definovat vzájemné vztahy (a orientovet se v nich), existující mezi různými systémy a artefakty, které popisují tyto složité výrobky.

Řešení pro systémové inženýrství společnosti Dassault Systèmes poskytuje unikátní otevřenou (a rozšiřitelnou) platformu pro vývoj inženýrských systémů, která plně integruje mezioborové discipliny a podporuje podnikové procesy, potřebné pro vývoj těchto složitých "kyber-fyzikálních" výrobků. Tento systémový inženýrský přístup umožňuje organizacím snadněji a rychleji vyhodnotit požadavky na změnu nebo na vývoj nového resp. variantního výrobku a optimalizovat celkové náklady na vývoj výrobků a jejich systémů.

Kontaktujte násPoložky označené hvězdičkou (*) jsou povinné

Jsme certifikovaným partnerem společnosti Dassault Systèmes

Certifikáty firmy Technodat

Nejnovější reference

 • RUBENA a.s. logo

  "Zásadní výhoda oproti Creo má pro nás CATIA v modulu Generative Shape Design, kde tvorba ploch a orientace v modelovém stromě je jednodušší a intuitivnější než v Creo a CATIA zvládne složitější plochy lépe." Michal Novák, RnD Bicycle Tyres and Tubes, Rubena a.s.

 • SYSCAE s.r.o. n logo

  Společnost SYSCAE vznikla v roce 1986 a věnovala se od svého založení návrhu a implementaci CAD/CAM/CAE, PDM/PLM řešení a konstrukčním pracím.

Aktuality

 • Südzucker_logo Energetická vzpruha pro inženýrink

  Jedna instalace, jedna databáze, jedno školení - největší evropský výrobce cukru optimalizuje své procesy za pomoci Engineering Base (EB).

  27. 05. 2016

 • Emerson_logo Vše z jednoho zdroje

  Rozhovor s marketingovým manažerem Ernstem Jägerem (50) ze spol. Emerson Process Management o přínosech nasazení platformy Engineering Base.

  16. 05. 2016

Další aktuality


Ukázka newsletteru

Vyjádření našich zákazníků

 • Linaset a.s.
  Mgr. Jiří Zaoral, vedoucí OTŘ v Linaset

  Nyní, po zavedení řešení ENOVIA SmarTeam, je dokumentace zcela jednoznačná, vždy schválená a tedy aktuální a platná, existuje její jednoznačně daná struktura a všichni účastníci projektu vědí, kde mají co hledat a kde co ukládat a v jaké (standardizované) podobě.

 • PWO UNITOOLS CZ a.s.
  Ing. Marek Vozák, technický ředitel PWO UNITOOLS CZ a.s.

  Když jsme přemýšleli o tom, co nás dokáže odlišit od ostatních firem, pak jsme museli uznat, že jednou z mála cest je „customizace" CAD/CAM řešení s ohledem na standardizaci konstrukčních postupů a eliminaci ztrátových časů v oblasti konstrukce a programování CNC strojů. Celé řešení jsme pak postavili nejen na nástrojích knowledgeware a modulu tooling design, ale především na striktně zákaznicky orientovaných Makrech, která přímo nahrazují práci konstruktéra nebo CNC programátora, čímž ji nejen výrazně zproduktivňují, ale také zajišťují stabilitu následných procesů, jakým je například změnové řízení. Návrh samotných maker není jen o dobrém nápadu, ale vyžaduje detailní analýzu možností CAD/CAM SW v kombinaci se samotným programováním maker, pročež je potřeba partnera, který Vám může nabídnout know-how v obou problematikách, a tím je v našem případě společnost Technodat.